Milik to kiepski biznesmen? Jego firmy zaliczyły ogromne straty

2019-08-16 12:46
Arkadiusz Milik
Autor: Paolo Magni/AP Arkadiusz Milik

Kolejnym polskim zawodnikiem, który postanowił założyć własny biznes, jest Arkadiusz Milik. Zarobione na murawie pieniądze skutecznie inwestuje w kolejne przedsięwzięcia tj. restauracja czy osiedle mieszkaniowe. Niestety, piłkarz chyba nie ma żyłki do interesów, ponieważ zaliczył rok finansowych strat - podaje portal money.pl.

Arkadiusz Milik wziął przykład z kolegów z reprezentacji i sam zaczął inwestować. Polski zawodnik jest współwłaścicielem dwóch spółek: Inkunzi oraz Kingvestment. Inkunzi odpowiada za biznes restauracyjny, Kingvestment za deweloperski. 

ZOBACZ TEŻ: Surowy zakaz siadania na schodach. Można słono za to zapłacić

Ogromne straty finansowe
Milik jest właścicielem restauracji, która została otwarta jesienią ubiegłego roku w katowickim centrum handlowym niedaleko stadionu, gdzie piłkarz reprezentacji Polski i włoskiego Napoli zaczynał karierę. Lokal zajmuje powierzchnię 470 metrów kwadratowych, a swoim klimatem ma przypominać najlepsze europejskie sportowe puby. Food & Ball, bo taką nazwę nosi inwestycja Milika łączy ponoć dobre jedzenie i piłkę nożną. Czy aby na pewno? Jak podaje money.pl, biznes restauracyjny nie zdążył jeszcze na siebie zarobić. Raporty finansowe podają, że restauracja ma do odpracowania blisko 850 tys. zł.

W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że Milik planuje również inwestycje w kompleks mieszkaniowy. Piłkarz wraz ze wspólnikiem na biznes deweloperski miał wyłożyć blisko 2 mln zł. Budowa się jeszcze nie zaczęła, a spółka już zaliczyła stratę w wysokości 10 tys. zł. Zapewne dla naszego zawodnika to symboliczna kwota.

SPRAWDŹ TEŻ: Buty na abonament? Znana marka będzie wypożyczać sportowe obuwie

Piłkarze inwestują
Rekordzistą w polskiej reprezentacji pod względem ilości prowadzonych biznesów jest Robert Lewandowski. Ma on w swoim portfelu firmy działające na rynku nieruchomości, medycyny, gastronomii, mediów, ale także fundusz inwestujący w start-upy. Natomiast Grzegorz Krychowiak zajął się modą, a Sławomir Peszko sprzedaje zegarki.

Źródło: money.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze