Minister zdrowia ujawnił, ile zarabia jego żona. Dziennikarz go wyśmiał

2019-10-10 12:19 KaJa
Łukasz Szumowski
Autor: Rafal Oleksiewicz/REPORTER Łukasz Szumowski

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski był gościem Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie w radiu RMF FM. Dyskusja, w pewnym momencie, zeszła na tory zatrudnienia i wynagrodzeń w polskiej służbie zdrowia. Minister przyznał się, że jego żona będąca doświadczonym anestezjologiom zarabia 6 tys złotych, nie spodziewał się on jednak reakcji dziennikarza. Mazurek wytykał, że na podobne zarobki mogą liczyć pracownicy korporacji.

Zarobki w polskiej służbie zdrowia to temat rzeka. Od lat lekarze i pielęgniarki skarzą się na skandalicznie niski wynagrodzenia. Nikt nie ma wątpliwości, że są to zawody niezwykle odpowiedzialne o dużej odpowiedzialności, a pracownicy medyczni powinni być należycie wynagradzani. Podczas audycji w radiu RMF FM minister zdrowia przyznał, że jego żona, która od lat jest anestezjologiem, może liczyć na zarobki na poziomie 6 tys. złotych. Zdaniem prowadzącego wywiad Roberta Mazurka nie są to zarobki o zawrotnej wysokości, a na podobne wynagrodzenie może liczyć pierwszy lepszy pracownik korporacji, który nie jest obciążany taką odpowiedzialnością zawodową jak lekarze.

 Zobacz również: Byli funkcjonariusze służb PRL z wyższymi emeryturami. Agenci SB poza ustawą

- To jak pana syn pójdzie zaraz po studiach do korporacji, będzie zarabiał niewiele mniej - wytykał ministrowi prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

Czytaj także: Miliardowe odszkodowanie dla mężczyzny, któremu... urosły piersi!

Minister Zdrowia przyznał również, że jego małżonka na etacie zarabiała 4 tys, złotych, dopiero przejście na kontrakt pozwoliło jej zwiększyć zarobki do 6 tys. złotych. Kwota ta jest wyższa niż średnie wynagrodzenie, ale biorąc pod uwagę odpowiedzialność zawodu i tak wydaje się być niska. Minister bronił się argumentując, że przeciętne zarobki lekarzy w Polsce nie są złe, a lekarz z dwoma dyżurami w miesiącu może otrzymać nawet 12 tys. złotych miesięcznie.

Najnowsze