etoll

i

Autor: ART SERVICE, materiały prasowe

Fałszywa strona internetowa

Ministerstwo Finansów ostrzega - To nie jest prawdziwa strona systemu e-TOLL!

2022-12-20 16:23

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed fałszywą stroną, której adres jest podobny do adresu rządowego: etoll.gov.pl - poinformował resort finansów we wtorkowym komunikacie.

MF ostrzega przed fałszywą stroną systemu e-TOLL

Wyjaśniono, że oszuści stojący za fałszywą witryną nakłaniają użytkowników do dokonania płatności za przejazd w e-TOLL i w ten sposób wyłudzają dane z kart płatniczych. Resort przypomniał, że adres strony systemu e-TOLL prowadzonej przez Ministerstwo Finansów to etoll.gov.pl. "Prosimy o zachowanie ostrożności i niekorzystanie ze strony, która ma podobny adres i wykorzystuje logotypy MF, KAS oraz e-TOLL" - podkreślono.

Resort ostrzegł, że podawanie danych karty płatniczej oszustom podszywającym się pod administratorów strony e-TOLL jest niebezpieczne i może skończyć się utratą środków finansowych. Ministerstwo Finansów apeluje - "Prosimy starannie weryfikować zapis w pasku adresowym strony systemu e-TOLL".

Nowe stawki za przejazd po drogach krajowych

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało na początku miesiąca w Monitorze Polskim nowe stawki opłaty elektronicznej dla dróg krajowych, na których jest pobierana opłata elektroniczna za przejazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Jak wskazał rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, środki z opłaty elektronicznej trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego, który jest podstawowym źródłem finansowania inwestycji drogowych. Huptyś podkreślił, że wysokość opłaty pozostanie jedną z najniższych w Europie.

"Zmiana wysokości stawek pobieranych w systemie e-TOLL jest uzależniona od klasy emisji spalin (największe opłaty ponoszą właściciele pojazdów najbardziej zanieczyszczających środowisko), rodzaju drogi oraz od masy pojazdu i wyniesie od 3 do 8 groszy za 1 km" - poinformował Huptyś.

etoll

i

Autor: materiały prasowe
Sonda
Czy korzystałeś z e-TOLL?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Najnowsze