Afera Misiaka

Były senator próbuje wybronić się od wpłacenia kaucji. W tle pranie brudów małżeńskich

2022-11-25 11:34

Obrońcy Misiaka złożyli zażalenie na postanowienie sądu, który nałożył na niego obowiązek wpłaty 200 tys. zł poręczenia majątkowego, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Adwokaci byłego senatora wskazują, że zarzuty przeciwko Misiakowi opierają się w głównej mierze na zeznaniach żony Misiaka z którym jest w wielowątkowym konflikcie rodzinnym oraz jednego z menedżerów spółki Work Service Krzysztofa I. - informuje Radio Zet.

Żona oskarża Misiaka. W tle niepłacenie alimentów

Jak informuje Radio Zet, w zażaleniu adwokaci udowadniają, że żona byłego senatora Eva Mantziou jest świadkiem niewiarygodnym, bo jest z nim w wielowątkowym konflikcie rodzinnym. Cała "afera Misiaka" jest niczym innym jak zemstą żony oraz próbą majątkowego szantażowania męża przy pomocy pomówień przed organami ścigania - utrzymują obrońcy Misiaka.

Dodatkowo podkreślają, że Eva Mantziou w innym śledztwie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie jest osobą podejrzewaną o przywłaszczenie mienia, ale postanowienie z grudnia 2020 roku o postawieniu jej zarzutów do dziś nie zostało jej ogłoszone- czytamy na portalu.

Obrońcy byłego senatora udowadniają też w nim, że sąd niewłaściwie uznał, że zgromadzone dowody wskazują na prawdopodobieństwo przestępstwa i obawę, że może dojść do prób nakłaniania świadków do składania fałszywych zeznań.

Portal powołuje się na nieoficjalne informacje według, których Eva Mantziou utrzymuje, że jest ofiarą Tomasza Misiaka, który między innymi uchyla się od płacenia alimentów na ich wspólnego syna. Zaległości Misiaka mają sięgać 100 tys. zł.

Jak twierdzi Radio Zet, drugi świadek prokuratury  Krzysztof I. obciąża Misiaka dla korzyści osobistych, ponieważ przed dwoma Prokuraturami w kraju toczą się postępowania, w których pojawia się jego nazwisko. Dotyczą one wyłudzenia podatku VAT na blisko 5 mln zł.

Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Sonda
Czy korupcja w Polsce to duży problem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany