Europejskie Kongres Gospodarczy, Katowice 2021. Izabela Leszczyna

i

Autor: ART SERVICE Europejskie Kongres Gospodarczy, Katowice 2021. Izabela Leszczyna

Mocne słowa posłanki PO. "Polski Ład to oszustwo wyborcze"

2021-09-21 14:19

"Polski Ład to oszustwo wyborcze PiS" - powiedziała w rozmowie z "Super Biznesem" posłanka PO Izabela Leszczyna. Zdaniem posłanki opodatkowanie przedsiębiorców da uboższym tylko chwilowy zastrzyk gotówki, który szybko straci na wartości ze względu na rosnące ceny w sklepach.

- Rząd PiS chce rozdać trochę pieniędzy najuboższym Polakom, po to żeby uzyskać efekt wyborczy. Ludzie zobaczą trochę więcej pieniędzy i to ich ucieszy. Ten efekt jest wyborczy, bo będzie krótkotrwały. Po kilku miesiącach ludzie zorientują się, że idąc do sklepu wydają więcej niż zarobili na tym nowym ładzie - stwierdziła Izabela Leszczyna.

Jak dodała, uważa to za oszustwo wyborcze, które najbardziej dotknie najuboższych. Zdaniem posłanki podniesienie podatków przedsiębiorcom tworzącym miejsca pracy spowoduje, że wzrosną ceny i wpłynie na inflacje. W aspekcie ekonomicznym Polski Ład ma być receptą na spowolnienie gospodarcze.

- Jeśli opodatkuje się osoby najbardziej kreatywne, najlepiej wykształcone, te które ciągną gospodarkę i są gwarantem innowacyjności, to gospodarka będzie rozwijać się wolniej. Żeby gonić zachód i jakość życia była porównywalna z krajami zachodu, musimy się rozwijać szybciej, być innowacyjni i wydajni - powiedziała.

EKG 2021. "Polski Ład to oszustwo wyborcze PiS" - posłanka PO Izabela Leszczyna ostro o rozwiązaniach podatkowych rządu
Sonda
Popieracie Polski Ład?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze