Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Jest decyzja rządu

Ważna deklaracja Morawieckiego! Zerowy VAT na żywność

2023-12-08 10:38

Premier Mateusz Morawiecki podczas przemówienia z mównicy sejmowej 7 grudnia 2023 r. oznajmił, że w piątek lub w sobotę podpisze rozporządzenie o zerowym VAT na żywność. Przypomniał też, że rząd PiS złożył w Sejmie trzy projekty ustaw ważnych społecznie.

Trzy projekty nowego rządu

Sejm w czwartek wieczorem wznowił obrady, ma przeprowadzić głosownia; wcześniej o głos poprosił premier Morawiecki. – Około trzech tygodni temu zgłosiliśmy do Wysokiej Izby trzy bardzo ważne projekty, takie o których na pewno rozmawiają Polacy. Myślę, że warto, aby Polacy na tym etapie wiedzieli, co dzieje się z tymi trzema projektami - powiedział Morawiecki.

Jak poinformował, pierwszy projekt to wakacje kredytowe, drugi - tarcza energetyczna i trzeci - zerowy VAT na żywność.

Prezes Glapiński: Inflacja spada zgodnie z naszą projekcją

Morawiecki podkreślił, że rząd PiS zaproponował projekt ws. wakacji kredytowych w taki sposób, aby skorzystać z tego mogło ponad 1 mln polskich rodzin. "Ponad milion polskich rodzin martwi się inflacją, wysokimi ratami kredytowymi, tymczasem marszałek Sejmu i opozycja dzisiejsza, która być może ma większość w tej izbie, blokuje ten projekt" - zauważył Morawiecki.

Projekt pisany w siedzibie banku

Zaznaczył, że ta opozycja zaproponowała swój projekt. "Otóż ten bieda-projekt wakacji kredytowych zaproponowany przez PO obejmuje 50-60 tys. polskich rodzin (...). Projekt PO, projekt Polski 2050, drastycznie ogranicza możliwość skorzystania z wakacji kredytowych w przyszłym roku. Ten projekt wygląda tak, jakby był pisany w siedzibie jakiegoś banku" - stwierdził Morawiecki.

Tańczące z promocjami 07.12.2023
Najnowsze