Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

Morawiecki TAK upokorzył Gowina. Premier zrobił coś nieprzyzwoitego

2021-08-12 11:18

Jarosław Gowin został odwołany ze stanowiska z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii. Decyzję podpisał Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Po wyrzuceniu z rządu swojego lidera, do dymisji poddali się wiceministrowie Porozumienia. Na samym odejściu się jednak nie skończyło, bo Mateusz Morawiecki publicznie upokorzył Jarosława Gowina. Premier przyznał, że współpraca z resortem lidera Porozumienia nie układała się zbyt dobrze, ponadto nie ukrywał, że PiS może podebrać Gowinowi posłów.

Jarosław Gowin upokorzony przez Mateusza Morawieckiego

Jest wysoce prawdopodobna jedna zmiana, nad którą pracujemy w ramach Rady Ministrów i w najbliższych dniach zostanie ona przedstawiona - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do obsady ministerstwa rozwoju, pracy i technologii po dymisji Jarosława Gowina. Premier był pytany w czwartek podczas konferencji prasowej w Pułtusku, kto będzie szefem ministerstwa pracy, rozwoju i technologii po dymisji Jarosława Gowina i czy przyjmie wszystkie dymisje wiceministrów z Porozumienia.

ZOBACZ: Dymisja Gowina. Kaczyński pozbawił go ogromnych pieniędzy. Tyle straci lider Porozumienia

Lex TVN i REBELIA przed Sejmem. Kaczyński się wścieknie? Komentery [WIDEO].

Mateusz Morawiecki nie był zadowolony z pracy z resortem Jarosława Gowina

"Z ogromną większością posłów Porozumienia, ze zdecydowaną większością współpracujemy i chciałbym, żebyśmy współpracowali ze wszystkimi, którzy są gotowi do współpracy przy wdrażaniu Polskiego Ładu" - podkreślił Morawiecki.

W ocenie premiera, współpraca z resortem rozwoju, pracy i technologii "najlepiej się nie układała". "Dlatego zapraszam wszystkich, którzy są w partii Porozumienie do takiej współpracy. Chcemy ze wszystkimi nawiązać bardzo blisko współpracę" - powiedział szef rządu.

Premier chce współpracować z członkami partii Jarosława Gowina

Odnosząc się do złożonych przez polityków Porozumienia rezygnacji z funkcji w resortach, Morawiecki zapowiedział, że chce przeprowadzić rozmowy z wiceministrami i "takie decyzje zostaną podjęte, podobnie co do obsady samego ministerstwa rozwoju, pracy i technologii i jego kształtu". "Jest wysoce prawdopodobna jedna zmiana, nad którą pracujemy w ramach Rady Ministrów i w najbliższych dniach zostanie ona przedstawiona" - zapowiedział premier.

Sonda
Czy Jarosław Gowin znów wróci do rządu?

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Z takim wnioskiem zwrócił się we wtorek premier.

W środę rano zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Do dymisji podali się wiceministrowie z Porozumienia. (PAP)

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze