Andrzej Duda

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Tak dorobił się Andrzej Duda! Ujawnimy jego majątek i przyszłą emeryturę

2021-06-17 8:55

Prezydent Andrzej Duda już niebawem będzie obchodził sześciolecie swojej pracy. Kandydat PiS zwyciężył po raz pierwszy w wyborach w 2015 roku, a następnie w 2020. Przez sześć lat Duda brał udział w szczycie NATO, desygnował rząd Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, przyjmował dymisję rządu Ewy Kopacz oraz wspomnianej poprzedniczki obecnego premiera czy też podpisał wiele istotnych dla PiS ustaw, jak wprowadzenie 500 plus bądź przekazanie 2 miliardów złotych na TVP. Prezydent był jednak też "ludzki", chętnie pozując do zdjęć podczas wypoczynku na nartach albo kiedy popija piwo nad morzem. Sprawdziliśmy, ile Andrzej Duda zarobił pieniędzy i za co płacą mu podatnicy. Ujawnimy też majątek prezydenta i przyszłą emeryturę.

Prezydent Duda - miliony zarobione przy piwie?

W sierpniu 2021 roku minie sześć lat, od kiedy Andrzej Duda został oficjalnie prezydentem Polski. W pierwszej kampanii prezydenckiej kandydat PiS w drugiej turze wyborów pokonał ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podczas walki o reelekcję ostatecznym przeciwnikiem Andrzeja Dudy był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po wygranej Andrzej Duda stał się drugim po Aleksandrze Kwaśniewskim prezydentem III RP dwukrotnie wybranym na ten urząd. Co w tym czasie robił i za co pobierał sowite wynagrodzenie?

SPRAWDŹ: Prawie 300 tysięcy złotych! Tyle zarabiają politycy w Warszawie! Ile dostaje Trzaskowski?

ZOBACZ W NASZEJ GALERII SZCZEGÓŁY FINANSÓW PREZYDENTA, A TAKŻE INFORMACJE, CO PO PREZYDENTURZE NA EMERYTURZE OTRZYMA ANDRZEJ DUDA!

Duda dał się poznać jako prezydent, który lubi być blisko ludzi. Chętnie brał udział w internetowych Q&A, czyli programie prowadzonym na żywo, gdzie internauci zadają pytania, a gość na nie odpowiada. Gdy wybuchła pandemia COVID-19, prezydent Andrzej Duda rapował, nagrywając przy tym "teledysk". Była to akcja #Hot16Challenge na rzecz zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Jako zapalony narciarz Duda często jeździł w góry szusować, a gdy zamknięto stoki przez pandemię, apelował o ich otwarcie na sezon narciarski, a kiedy indziej dziennikarze „Tygodnika Podhalańskiego” przyłapali prezydenta jak "szalał" nocą na nartach. Był też widywany jak popija piwo z premierem Mateuszem Morawieckim, Pawłem Kukizem czy zwykłymi obywatelami w górach.

TO NIESAMOWITE! Mamy dokumenty Wałęsy. Wielki dom, MILIONY na koncie i nie tylko [ZDJĘCIA]

Rzecz jasna prezydent Andrzej Duda pełnił też swoje typowe obowiązki. Reprezentował więc Polskę na arenie międzynarodowej, m.in. biorąc udział w szczycie NATO, szczytach Inicjatywy Trójmorza czy odbywając oficjalną wizytę w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Działał jako zwierzchnik sił zbrojnych, wręczał ordery i odznaczenia, zwoływał radę gabinetową, a także desygnował i powoływał 3 rządy - Beaty Szydło a następnie dwukrotnie Mateusza Morawieckiego. Duda podpisał też liczne ustawy - to dzięki obecnemu prezydentowi rodziny otrzymują 500 plus, emeryci trzynaste emerytury, a już wkrótce może zostać obniżony wiek emerytalny dzięki emeryturom stażowym zaś frankowicze mają dostać obiecaną pomoc od Państwa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koniec M jak Miłość, Barw szczęścia, Na dobre i na złe. Co dalej z aktorami? Co tracą?

Sonda
Czy uważasz, że PiS wprowadził zakaz handlu w niedziele, by przypodobać się kościołowi w Polsce i zdobyć głosy wiernych w wyborach?

Ile zarabia Andrzej Duda? Jaki majątek ma prezydent?

Przez sześć lat, niezależnie czy na szczycie NATO, nartach lub przy piwie, Andrzej Duda jak każdy prezydent pobierał niemałe wynagrodzenie. Według ostatnich danych, Duda zarabiał miesięcznie ponad 12,5 tys. złotych podstawowego wynagrodzenia. Prezydent dostawał też niemal 5,4 tys. złotych dodatku funkcyjnego oraz 2,5 tys. złotych dodatku za wysługę lat. Łącznie pensja prezydenta wynosiła prawie 20,4 tys. złotych. Oznacza to, że w ciągu roku Andrzej Duda zarabia ok. 244 tys. złotych. W sierpniu, gdy minie sześć lat prezydentury obecnego prezydenta, jego łączny zarobek wyniesie prawie 1,5 mln złotych!

ZOBACZ TAKŻE: Wyrok dla polskich księży. ZAKAZ zbierania na tacę w niedziele! Ważne głosowanie

Jak wygląda zaś majątek Andrzeja Dudy? Prezydent ujawnił w ostatnim oświadczeniu majątkowym, że posiada mieszkanie o powierzchni 80 m2, 325 m2 niezabudowanej działki i lokal mieszkalny z garażem o łącznej powierzchni ponad 152 m2. Na koncie prezydent zgromadził ok. 120 tys. złotych i niemal 30,6 tys. euro. Posiada także papiery wartościowe na łączną kwotę ok. 88 tys. złotych oraz kartę kredytową z limitem do 20 tys. złotych. Andrzej Duda ma też niestety długi - kredyt hipoteczny na kwotę niemal 500 tys. złotych! Po tej kadencji czego go emerytura. Nie musi się o nią bać. Ile zarobi? SPRAWDŹ W GALERII!

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze