Wałęsa ujawnia, ile ma pieniędzy

i

Autor: MARCIN GADOMSKI Wałęsa ujawnia, ile ma pieniędzy

Mamy dokumenty Wałęsy. Wielki dom, MILIONY na koncie i nie tylko [ZDJĘCIA]

2021-06-11 5:29

W rodzinie Wałęsów pieniędzy nie brakuje, a wręcz mają... forsy jak lodu. Jak to możliwe? Przez europosła Jarosława Wałęsę! Chociaż były prezydent Lech Wałęsa od dawna publicznie narzeka, że brakuje mu pieniędzy, mimo otrzymywania emerytury z ZUS i prezydenckiej emerytury, czyli specjalnego, dożywotniego świadczenia ze względu na pełnioną przez niego dawniej funkcję, to jego syn nie musi się o nic martwić.

Lech Wałęsa nie ma pieniędzy?

Tak twierdzi on sam, narzekając na niską emeryturę byłego prezydenta i obostrzenia związane z COVID-19, przez które nie może podróżować po świecie i brać udziału w wykładach, a za które kazał sobie słono płacić. Jeżeli jednak Wałęsa senior ma problemy finansowe, wystarczy że zwróciłby się o pomoc do... własnego syna. Jarosław Wałęsa ujawnił właśnie swój majątek i śmiało można powiedzieć, że jemu pieniędzy na pewno nie brakuje. Choć zwykle nie chwali się swoimi pieniędzmi, jak większość ukrywając zarobki i dbając o prywatność, teraz polityk wyjawił wszystko w oświadczeniu majątkowym.

CAŁY MAJĄTEK WAŁĘSY ZNAJDZIESZ PONIŻEJ, W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

Syn byłego prezydenta był posłem parlamentu europejskiego. Właśnie to sprawia, że czwarty z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów może pochwalić się, że jest... milionerem. Jarosław Wałęsa zgromadził prawie 145 tysięcy złotych jeśli mowa tylko o naszych PLN-ach. Chociaż w obcej walucie gotówki nie posiada, to obraca milionami w postaci papierów wartościowych. Liczone w euro, dolarach i złotówkach warte są ponad 2,47 miliona złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE: Alicja Majewska, Maryla Rodowicz i Krzysztof Cugowski - szokujące emerytury gwiazd polskiej estrady

Wałęsa ujawnił też w najnowszym oświadczeniu majątkowym, że ma dom o powierzchni 166 m2 oraz lokale niemieszkalne o powierzchni 15,5 m2 i 4,1 m2. Co ciekawe, syn byłego prezydenta postanowił nie ujawniać wartości mieszkań, oznajmiając że mają one, cytujemy, wartość rynkową. Publicznie jednak nie podał adresu, więc równie dobrze mogłoby to być 3 miliony złotych w miasteczku Wilanów w Warszawie, 500 tysięcy złotych w Pabianicach w województwie łódzkim albo 200 tysięcy złotych w Straszydle niedaleko Rzeszowa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: OBRZYDLIWE wakacje w Polsce - gnijące śmieci, przeterminowane jedzenie, brak szczepień. Dramat turystów

Europoseł podał też wysokość swoich zarobków

Wałęsa otrzymał ponad 48 tysięcy euro odprawy przejściowej z parlamentu europejskiego, a do tego przeszło 132 tysiące złotych z tytułu pełnienia funkcji posła RP. To sprawia, że syn byłego prezydenta zarobił w zeszłym roku prawie 350 tysięcy, czyli ok. 29 tysięcy złotych miesięcznie. Czym zaś jeździ Wałęsa? Mercedesem GLC z 2016 roku. Długów Wałęsa nie posiada, ale trudno się dziwić.

Sonda
Czy luzowanie obostrzeń powinno następować szybciej?
Doda rozstała się z mężem
Najnowsze