Emeryt

i

Autor: Shutterstock Nadmierne zaufanie wobec osób prywatnych nie zawsze jest dobre, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważną kwestię jak przepisanie własności mieszkania – podsumowuje Robert Majkowski

UWAGA emerycie! Oto Waloryzacja emerytur 2022. Tyle pieniędzy dostaną seniorzy [TABELA]

Rząd przygotował najnowszy projekt waloryzacji rent i emerytur. To mogą być rekordowe podwyżki świadczeń w ostatnich latach. To jednak nie wszystko! Emeryci mają też zyskać dzięki wprowadzeniu tzw. emerytur bez podatku. To element "Polskiego Ładu", który zapowiedzieli na konwencji PiS Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. W naszej tabeli waloryzacyjnej 2022 pokazujemy, ile seniorzy zyskają na zmianach w następnym roku.

Dla emerytów rok 2022 może być przełomowy. To nie tylko "mały" bonus w postaci kolejnych trzynastek. To potężna waloryzacja oraz stałe emerytury bez podatku, których wprowadzenie obiecał rząd PiS. Na samym świadczeniu z ZUS bez opodatkowania emeryci mogą miesięcznie zyskać niemal 180 złotych, zaś łącznie w całym 2022 roku ich emerytury mogą wzrosnąć o nawet 3000 złotych na rękę. Dla najbiedniejszych emerytów kwoty te wyniosą odpowiednio 64 złote i prawie 1200 złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Posłanka PiS zrobiła publicznie coś nieprzyzwoitego. Teraz ujawniła, ile dostała pieniędzy. Była gwiazdą TVP

Skąd te zmiany? Rząd PiS planuje od 2022 roku wprowadzić nowe przepisy dotyczące emerytów. Obiecano im m.in. możliwość pracy bez opodatkowania, a także zwolnienie z podatku dla seniorów otrzymujących niższe świadczenia. Jeżeli emerytura wynosi poniżej 2500 zł brutto, zostanie zwolniona z podatku! Premier Mateusz Morawiecki przedstawił za to pomysł zwolnienia z podatku dochodowego osób, które osiągnęły już wiek emerytalny, ale czują się na siłach i mają chęć pracować dalej. Taki ruch pozwoli im znacznie zwiększyć środki zebrane w ZUS i samą emeryturę, gdy w końcu zdecydują się na zakończenie kariery zawodowej.

W TABELI PONIŻEJ ZOBACZYSZ, ILE ZYSKASZ DZIĘKI EMERYTURZE BEZ PODATKU I WALORYZACJI 2022

Warto też przypomnieć, że emerytura bez podatku i nowa waloryzacja, która wynieść ma 4 proc. (tak wynika z rządowych dokumentów, do których dotarł portal money.pl) to nie jedyny "prezent" od władzy, jaki otrzymają seniorzy. Na kontach emerytów w przyszłym roku ponownie pojawią się trzynastki, czyli dodatkowe wypłaty w postaci minimalnej, krajowej emerytury. Nie będzie za to czternastych emerytur (mają one być wypłacone tylko w 2021 roku) oraz wciąż niepewny jest los emerytur stażowych, które już podczas pierwszej kadencji obiecał prezydent Andrzej Duda. Zlikwidowany zaś będzie problem emerytur czerwcowych, czyli waloryzacji kwartalnej.

ZOBACZ KONIECZNIE: Prywatny ksiądz posłów. Ujawniamy, ile zarabia w Sejmie

Sonda
Czy popierasz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł?
Pacjent wpadł w dziką furię i zdemolował SOR w Miechowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany