OBRZYDLIWE wakacje w Polsce: gnijące śmieci, przeterminowane jedzenie, brak szczepień. Dramat turystów

Dramat turystów w Polsce. Wakacje 2021
Autor: Jan Kucharzyk/East News/WSB

Wakacje 2021 to w Polsce czas złotych żniw dla hotelarzy i gastronomii. Smażalnie ryb, sprzedawcy lodów czy hotelarze już zacierają ręce - luzowanie obostrzeń stało się faktem i teraz będą chcieli "odbić" sobie za czas pandemii. Niestety - wakacje nad morzem czy wakacje w górach mogą się okazać dramatem dla turystów. W wakacyjnych kurortach masowo łamane są przepisy, co zagraża zdrowiu a nawet życiu klientów. Przedstawiamy wyniki ostatnich kontroli.

Rybka nad morzem czy oscypek w Zakopanem to nieodłączny element wakacji w Polsce. Zwłaszcza teraz, kiedy turyści są wygłodniali po pandemii COVID-19. Jednak poza zabójczymi cenami w wakacyjnych kurortach klienci barów, smażalni, restauracji czy hoteli serwujących jedzenie i napoje mogą spotkać rzeczy, na samą myśl których robi się niedobrze. Wakacje w Polsce to sterty gnijących w upale śmieci, jedzenie, które już dawno powinno znaleźć się w koszu, wielokrotnie rozmrażane i zamrażane produkty czy też kucharze i kucharki, którzy nie mają aktualnych badań.

ZOBACZ W NASZEJ GALERII NA CO JESZCZE MOGĄ NATKNĄĆ SIĘ TURYŚCI W POLSCE!

Dlatego właśnie już teraz Państwowa Inspekcja Sanitarna zapowiada dokładne sprawdzanie punktów gastronomicznych w Polsce, zwłaszcza tam, gdzie przybywa najwięcej turystów.

- Zadaniem Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest nadzór nad bezpieczeństwem żywności - przypomina nam Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce. - W sezonie letnim, jak co roku będziemy prowadzić wzmożone kontrole zakładów żywienia zbiorowego otwartego, szczególnie w miejscowościach turystycznych - dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Posłanka PiS zrobiła publicznie coś nieprzyzwoitego. Teraz ujawniła, ile dostała pieniędzy. Była gwiazdą TVP

Jan Bondar z GIS wymienia też najczęściej stwierdzane nieprawidłowości w trakcie kontroli w poprzednich latach:

  • brak zachowania czystości pomieszczeń i sprzętu roboczego;
  • zły stan techniczny pomieszczeń i wyposażenia;
  • środki spożywcze po upływie daty minimalnej trwałości/ terminu przydatności do spożycia;
  • nieprawidłowe warunki przechowywania środków spożywczych (brak ciągłości łańcucha chłodniczego);
  • brak segregacji środków spożywczych;
  • brak zachowania identyfikowalności przechowywanych środków spożywczych;
  • brak orzeczeń lekarskich dla celów sanitarno-epidemiologicznych;
  • niewłaściwe postępowanie przy gromadzeniu i usuwaniu odpadów.

Okazuje się więc, że wakacje w Polsce mogą nas kosztować nie tylko ogromną ilość pieniędzy, ale i zdrowie bądź życie. Niestety, jak widać Polscy "Janusze biznesu" wciąż istnieją i liczą tylko na zysk, patrząc przy tym na własną kieszeń, a nie dobro klientów.

Są groźne dla otoczenia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze