Dramat turystów w Polsce. Wakacje 2021

i

Autor: Jan Kucharzyk/East News/WSB

OBRZYDLIWE wakacje w Polsce: gnijące śmieci, przeterminowane jedzenie, brak szczepień. Dramat turystów

2021-06-10 14:29

Wakacje 2021 to w Polsce czas złotych żniw dla hotelarzy i gastronomii. Smażalnie ryb, sprzedawcy lodów czy hotelarze już zacierają ręce - luzowanie obostrzeń stało się faktem i teraz będą chcieli "odbić" sobie za czas pandemii. Niestety - wakacje nad morzem czy wakacje w górach mogą się okazać dramatem dla turystów. W wakacyjnych kurortach masowo łamane są przepisy, co zagraża zdrowiu a nawet życiu klientów. Przedstawiamy wyniki ostatnich kontroli.

Rybka nad morzem czy oscypek w Zakopanem to nieodłączny element wakacji w Polsce. Zwłaszcza teraz, kiedy turyści są wygłodniali po pandemii COVID-19. Jednak poza zabójczymi cenami w wakacyjnych kurortach klienci barów, smażalni, restauracji czy hoteli serwujących jedzenie i napoje mogą spotkać rzeczy, na samą myśl których robi się niedobrze. Wakacje w Polsce to sterty gnijących w upale śmieci, jedzenie, które już dawno powinno znaleźć się w koszu, wielokrotnie rozmrażane i zamrażane produkty czy też kucharze i kucharki, którzy nie mają aktualnych badań.

ZOBACZ W NASZEJ GALERII NA CO JESZCZE MOGĄ NATKNĄĆ SIĘ TURYŚCI W POLSCE!

Dlatego właśnie już teraz Państwowa Inspekcja Sanitarna zapowiada dokładne sprawdzanie punktów gastronomicznych w Polsce, zwłaszcza tam, gdzie przybywa najwięcej turystów.

- Zadaniem Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest nadzór nad bezpieczeństwem żywności - przypomina nam Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce. - W sezonie letnim, jak co roku będziemy prowadzić wzmożone kontrole zakładów żywienia zbiorowego otwartego, szczególnie w miejscowościach turystycznych - dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Posłanka PiS zrobiła publicznie coś nieprzyzwoitego. Teraz ujawniła, ile dostała pieniędzy. Była gwiazdą TVP

Jan Bondar z GIS wymienia też najczęściej stwierdzane nieprawidłowości w trakcie kontroli w poprzednich latach:

  • brak zachowania czystości pomieszczeń i sprzętu roboczego;
  • zły stan techniczny pomieszczeń i wyposażenia;
  • środki spożywcze po upływie daty minimalnej trwałości/ terminu przydatności do spożycia;
  • nieprawidłowe warunki przechowywania środków spożywczych (brak ciągłości łańcucha chłodniczego);
  • brak segregacji środków spożywczych;
  • brak zachowania identyfikowalności przechowywanych środków spożywczych;
  • brak orzeczeń lekarskich dla celów sanitarno-epidemiologicznych;
  • niewłaściwe postępowanie przy gromadzeniu i usuwaniu odpadów.

Okazuje się więc, że wakacje w Polsce mogą nas kosztować nie tylko ogromną ilość pieniędzy, ale i zdrowie bądź życie. Niestety, jak widać Polscy "Janusze biznesu" wciąż istnieją i liczą tylko na zysk, patrząc przy tym na własną kieszeń, a nie dobro klientów.

Sonda
Czy skorzystałeś już z bonu turystycznego?
Są groźne dla otoczenia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze