Restauracje i puby znów otwarte. Rząd ogłosił ważne zmiany

2021-06-10 17:57
Pizzeria
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Altnet Restauracje i puby znów otwarte. Rząd ogłosił ważne zmiany

Restauracje i puby znów otwarte. Harmonogram luzowania obostrzeń w czasie wakacji przedstawili na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Już 13 czerwca, a następnie 26 czerwca rząd zniesie część obostrzeń dotyczących m.in. branży gastronomicznej. Sprawdź, jakie będą obowiązywały limity.

Czekają nas kolejne zmiany w obostrzeniach. 10 czerwca Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki przedstawili harmonogram luzowania kolejnych obostrzeń. Lockdown był wyjątkowo odczuwalny dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej, dlatego ucieszą ich dzisiejsze wieści. Poza gastronomią, zmiany w obostrzeniach dotyczą także kościołów, kin, teatrów, hoteli, dyskotek, koncertów, targów i konferencji. Sprawdź, co się zmieni w restauracjach i pubach.

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń na wakacje. Jak będą działać hotele? Sprawdź limity

Restauracje, puby, jedzenie w obiektach kultury

Rząd ogłosił dziś nowe limity w obostrzeniach. Od 13 czerwca dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach i w innych instytucjach kultury i rozrywki. Z kolei od 26 czerwca restauracje i obiekty gastronomiczne będą mogły przyjąć większą liczbę gości - od tego momentu w lokalu będzie mogło być zajętych 75 proc. miejsc. Limity nie obowiązują osoby zaszczepione, które okażą dowód przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Przypomnijmy, że od 21 maja tego roku rząd zezwolił na otwarcie ogródków restauracyjnych powietrzu, ale przy zachowaniu dystansu między stolikami. A od 28 maja restauracje, bary i kawiarnie mogą zapraszać klientów do środka, jednak nadal obowiązują ograniczenia – musi być zachowane maks. 50 proc. obłożenia i dystans między stolikami.

Pełną listę zmian w obostrzeniach znajdziesz TUTAJ. Zgodnie z zapowiedziami rządu zmiany wchodzące w życie od 26 czerwca mają obowiązywać przez lipiec i sierpień. Niewykluczone jednak, że będą wprowadzane do nich dalsze modyfikacje, jeżeli np. wzrośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. "Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie" – napisano na stronie gov.pl.

SPRAWDŹ: Zmiany w obostrzeniach na wakacje. Premier OSTRZEGA! "Pandemia niestety się nie zakończyła"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze