Pizzeria

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Altnet Restauracje i puby znów otwarte. Rząd ogłosił ważne zmiany

Restauracje i puby znów otwarte. Rząd ogłosił ważne zmiany

2021-06-10 17:57

Restauracje i puby znów otwarte. Harmonogram luzowania obostrzeń w czasie wakacji przedstawili na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Już 13 czerwca, a następnie 26 czerwca rząd zniesie część obostrzeń dotyczących m.in. branży gastronomicznej. Sprawdź, jakie będą obowiązywały limity.

Czekają nas kolejne zmiany w obostrzeniach. 10 czerwca Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki przedstawili harmonogram luzowania kolejnych obostrzeń. Lockdown był wyjątkowo odczuwalny dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej, dlatego ucieszą ich dzisiejsze wieści. Poza gastronomią, zmiany w obostrzeniach dotyczą także kościołów, kin, teatrów, hoteli, dyskotek, koncertów, targów i konferencji. Sprawdź, co się zmieni w restauracjach i pubach.

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń na wakacje. Jak będą działać hotele? Sprawdź limity

Restauracje, puby, jedzenie w obiektach kultury

Rząd ogłosił dziś nowe limity w obostrzeniach. Od 13 czerwca dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach i w innych instytucjach kultury i rozrywki. Z kolei od 26 czerwca restauracje i obiekty gastronomiczne będą mogły przyjąć większą liczbę gości - od tego momentu w lokalu będzie mogło być zajętych 75 proc. miejsc. Limity nie obowiązują osoby zaszczepione, które okażą dowód przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Przypomnijmy, że od 21 maja tego roku rząd zezwolił na otwarcie ogródków restauracyjnych powietrzu, ale przy zachowaniu dystansu między stolikami. A od 28 maja restauracje, bary i kawiarnie mogą zapraszać klientów do środka, jednak nadal obowiązują ograniczenia – musi być zachowane maks. 50 proc. obłożenia i dystans między stolikami.

Pełną listę zmian w obostrzeniach znajdziesz TUTAJ. Zgodnie z zapowiedziami rządu zmiany wchodzące w życie od 26 czerwca mają obowiązywać przez lipiec i sierpień. Niewykluczone jednak, że będą wprowadzane do nich dalsze modyfikacje, jeżeli np. wzrośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. "Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie" – napisano na stronie gov.pl.

SPRAWDŹ: Zmiany w obostrzeniach na wakacje. Premier OSTRZEGA! "Pandemia niestety się nie zakończyła"

Sonda
Czy luzowanie obostrzeń powinno następować szybciej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze