dyskoteka

i

Autor: wikipedia.pl Luzowanie obostrzeń. Dyskoteki, kina i teatry z nowymi limitami

Luzowanie obostrzeń. Dyskoteki, kina i teatry z nowymi limitami

2021-06-10 17:12

Na zwołanej w dniu dzisiejszym konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli dalsze luzowanie obostrzeń wprowadzonych kilka miesięcy temu w związku z pandemią COVID-19. Zmiany są wprowadzane głównie z myślą o zbliżających się wakacjach, dlatego już niedługo zaczną obowiązywać nowe limity w placówkach kultury, między innymi kina, teatry, czy dyskoteki będą mogły działać na zupełnie nowych zasadach. Jakie zmiany wejdą w życie?

Mateusz Morawiecki zapowiada dalsze luzowanie obostrzeń

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, premier Mateusz Morawiecki, a także minister zdrowia Adam Niedzielski zorganizowali w dniu dzisiejszym konferencję prasową, na której zdradzili szczegóły dalszego luzowania obostrzeń. Podczas swojego wystąpienia premier zaznaczył, że coraz więcej rodaków poddało się już szczepieniu przeciw COVID-19. Łączna liczba użytych dawek szczepionek wynosi już ponad 23 miliony sztuk. Dodatkowo już, aż "14 milionów osób zaszczepionych albo jedną, albo dwoma dawkami". Jednocześnie Mateusz Morawiecki przestrzegał, żeby nie wpadać w huraoptymizm, gdyż pandemia nie została jeszcze pokonana, dlatego namawiał do przestrzegania wszystkich procedur. Ostateczne pozbycie się wszystkich obostrzeń ma być uzależnione od liczby osób, które poddadzą się szczepieniu. Wszystkie podane przez rząd limity nie będą obowiązywały osób zaszczepionych.

COVID-19: Nowe limity w dyskotekach, kinach i teatrach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych limitów w placówkach kulturalnych i rozrywkowych w kraju. Nowy limit osób, które w tym samym czasie będą mogły przebywać w dyskotekach, pubach i klubach muzycznych ma wynosić 150 klientów. Dodatkowo wesołe miasteczka, kina, teatry, a także inne obiekty kulturalne będą mogły być obłożone w 75 procentach. Oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych nadal obowiązujących w związku z panującą pandemią koronawirusa COVID-19. Nowe limity mają wejść w życie od 26 czerwca, czyli od początku trwania wakacji w Polsce.

Sonda
Czy luzowanie obostrzeń powinno następować szybciej?
Super Raport 10.06 (Goście: Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica) Sedno Sprawy: Julia Pitera
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze