Donald Tusk, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS (2) Donald Tusk, Mateusz Morawiecki

Dosadne słowa

Morawiecki uderza w Tuska! Na specjalnej konferencji oskarża go m.in. o uzależnienie Polski od rosyjskiego gazu

2023-02-08 13:33

Premier Mateusz Morawiecki zwołał 8 lutego osobliwą konferencję prasową, którą w całości poświęcił uderzeniu w Donalda Tuska. Obecny szef rządu obwiniał byłego premiera o uzależnienie Polski od rosyjskiego gazu. Morawiecki chwalił również rząd Prawa i Sprawiedliwości za to, że ucinał interesy z Rosją.

Mateusz Morawiecki oskarża Donalda Tuska o uzależnienie Polski od rosyjskiej energetyki

Premier Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową, podczas której przypomniał, że równo 15 lat temu, 8 lutego 2008 roku Donald Tusk spotkał się z Władimirem Putinem i zadeklarował "odmrażanie" relacji rosyjsko-polskich. Stwierdził, że zostało to zauważone nie tylko przez Rosję, ale również przez zachodnich sojuszników, którzy zaczęli wtedy prowadzić interesy z Wladimirem Putinem.

- Przypomnę teraz kilka podstawowych zmian, które miały miejsce po tej wizycie [...] Po pierwsze doszło do podpisania długoterminowych umów pomiędzy Polską, a Rosją, czyli uzależnienia Polski od Rosji. [...] Po drugie, zrezygnowano z budowy gazociągu bałtyckiego Baltic Pipe do Norwegii, prowadzącego do zróżnicowania dostaw gazu, pokazujący jak ważne były działania PiS - mówił premier Morawiecki.

Premier RP oskarżał również polityków Platformy Obywatelskiej o to, że nie blokowali projektu Nord Stream, który nazywali projektem "biznesowym" i będącym skutkiem zbliżenia polsko-rosyjskiego. Mateusz Morawiecki oskarżył ówczesny rząd o uzależnienie energetyczne Polski od Rosji i wezwał Donalda Tuska do przyznania się do błędów sprzed lat.

Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Sonda
Czy debata Morawiecki-Tusk powinna się odbyć?

Dlaczego ataki polityczne skupiają się na Tusku?

Ekspert wyjaśnia: to prosta taktyka! POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Najnowsze