Możliwość instalacji kas wirtualnych wchodzi w życie. Jest jeden haczyk

2020-06-01 15:26
paragon, kasa fiskalna
Autor: East News

Od 1 czerwca wchodzi w życie zielone światło dla wirtualnych kas fiskalnych, czyli takich, które są po prostu odpowiednim oprogramowaniem, zastępującym tradycyjny sprzęt.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

- Od 1 czerwca 2020 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące kas wirtualnych. Używanie kas wirtualnych nie jest obowiązkowe. To jedynie alternatywa dla wskazanych branż korzystających z kas rejestrujących. Każda kasa wirtualna musi przejść proces certyfikacji realizowany przez Główny Urząd Miar - informuje Ministerstwo Finansów.

ZOBACZ TEŻ: Polscy twórcy gier nie boją się koronawirusa. W tej branży ostatnie wydarzenia to złoty okres

Wirtualne kasy fiskalne miały być przeznaczone dla pracowników transportu (np. przy przewozie osób, gdzie płaci się przez aplikację). Ostatecznie jednak, skorzystać z nich może znacznie więcej przedsiębiorców, m.in. gastronomia i hotelarstwo. Są to branże, które w lipcu miały przejśc na kasy online, obowiązek ich stosowania przesunięto jednak o rok.

ZOBACZ TEŻ: Składki ZUS w dobie koronawirusa. Tarcza antykryzysowa

- Wirtualne kasy fiskalne będzie mogła stosować branża transportowa oraz branże, które najwcześniej były objęte obowiązkiem posiadania kas on-line ( pierwotnie od 1 lipca 2020 r.) mi. in. gastronomia i hotelarstwo - informuje resort.

Rozporządzenie przewiduje i opisuje certyfikowanie kas wirtualnych przez Główny Urząd Miar, który aktywnie uczestniczył w projektowaniu rozporządzenia technicznego dot. kas wirtualnych. Wydanie certyfikatu dla kasy wirtualnej potwierdza zgodność działania kasy zgodnie z wymogami, w szczególności dot. bezpieczeństwa.
 

Express Biedrzyckiej - Gość: Krzysztof Bosak: Sasin, oddaj pieniądze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze