Bezpieczne podróże z PKP Intercity

i

Autor: Materiały Prasowe

Tańsze bilety na pociąg. Ale trzeba się spieszyć z kupnem biletu

2020-12-09 15:26

Bilety na pociąg tańsze o 20 proc. Aby dostać taki upust, trzeba kupić bilet z dużym wyprzedzeniem. Rezerwując bilet na wyjazd świąteczny, trzeba też wziąć pod uwagę zmianę rozkładu jazdy pociągów, która nastąpi już w niedzielę 13 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia już za dwa tygodnie. Choć w tym roku nie będą one tak rodzinne jak wcześniej, ale mimo wszystko wiele osób spędzi je z bliskimi z innych części kraju. Warto taką podróż wcześniej zaplanować, bo można wtedy mniej zapłacić za bilety na pociąg.

"PKP Intercity stale obserwuje frekwencję w swoich pociągach, więc wcześniejszy zakup biletów przez podróżnych to istotna informacja. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, przewoźnik w miarę możliwości będzie podejmował decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącej frekwencji, nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc. W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc tak w poszczególnych relacjach, jak i na każdym odcinku podróży. Dlatego we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc" - informuje przewoźnik.

Zobacz: Ceny samochodów idą w górę

Ci, którzy zaplanują świąteczną podróż pociągiem PKP Intercity  z wyprzedzeniem, będą mogli skorzystać z oferty Wcześniej-Taniej, która obowiązuje we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity. Promocja ta pozwala nabyć bilety ze zniżką w wysokości 30% w okresie od 30 do 21 dni przed terminem odjazdu pociągu. Jeśli pasażer zdecyduje się kupić bilety w okresie od 20 do 14 dni przed planowaną podróżą, będzie mógł liczyć na 20% zniżki, a w okresie do 7 dni przed odjazdem pociągu – na 10%. Warto pamiętać, że przy wszystkich promocjach obowiązują także ulgi ustawowe.

Nowy sklep społeczny w Łodzi

Przewoźnik ma ciekawą ofertę dla tych, którzy będą mogły ruszyć w podróż najwcześniej w wigilijny wieczór - bilety weekendowe PKP Intercity. Obowiązują one od 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych – czyli w przypadku tegorocznych świąt od Wigilii do poniedziałkowego poranka 28 grudnia br. Wybierając Bilet weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł.

Przeczytaj: Kolej w czasie koronawirusa

Dla podróżujących z bliskimi PKP Intercity przygotowało ofertę Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Jednocześnie osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Najnowsze