myTaxi wchodzi na kolejny duży rynek i proponuje przejazdy na połowę ceny

2018-03-22 6:00

Mytaxi, aplikacja taxi o największym zasięgu w Europie, dotarła do Katowic i miast wchodzących w skład konurbacji śląskiej. Ich mieszkańcy mogą już korzystać z wygody zamawiania i płatności za kurs taksówką, jaką daje aplikacja mytaxi. Dodatkowo, z okazji oficjalnego startu mytaxi przygotowało w tym regionie promocję 50 proc. mniej, która potrwa aż do końca kwietnia

Mytaxi objęło nie tylko pierwszą strefę taxi Katowic, ale też wszystkich miast z nimi graniczących, czyli Mikołów, Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Na wszystkich kursach pomiędzy tymi miastami w dzień obowiązywać będzie zawsze 1. taryfa. Natomiast dla kursów poza wyznaczoną strefą, mytaxi planuje wprowadzić atrakcyjne stawki ryczałtowe obowiązujące całą dobę. Ryczałty obejmą połączenia do miast: Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze i Gliwice, Oświęcim, a także na lotniska w Pyrzowicach i Balicach.

Zobacz również: Nowa promocja BLIKA. Kup bilet przez aplikację i otrzymaj zwrot połowy ceny

Korzyści na start
Mytaxi swój nowy oddział w konurbacji śląskiej otwiera z flotą ponad 150-ciu zarejestrowanych kierowców posiadających licencję taksówkarską i spełniających wszystkie wymagania do wykonywania legalnego przewozu osób. – Planujemy dwukrotnie powiększyć liczbę kierowców mytaxi na Śląsku w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, by jeszcze bardziej zwiększyć dostępność mytaxi w tym regionie – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce – Nasze doświadczenia z innych miast pokazują nam, że w trakcie pierwszych tygodni od oficjalnego startu w nowym mieście liczba kierowców, którzy chcą dołączyć do mytaxi stale rośnie. Kierowcom oferujemy preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i premię za aktywność w postaci kart paliwowych. Przygotowaliśmy również promocję dla mieszkańców miast konurbacji śląskiej, dzięki której do końca kwietnia każdy kurs z płatnością przez aplikację będzie o połowę tańszy.

Taksówki za połowę
Promocja 50 proc. taniej opiera się na wykorzystaniu opcji „Płać przez Aplikację". W konurbacji śląskiej promocja potrwa do 30 kwietnia. Aby z niej skorzystać należy: pobrać bezpłatną aplikację mytaxi na iOS lub Android, zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard, AMEX lub konto PayPal, a nastepnie zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację".

Ekspancja na Śląsku
Mytaxi działa w Polsce od 2012 roku - w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. W tych miastach do mytaxi dołączyło łącznie 4800 kierowców, a dzięki udostępnieniu mytaxi na Śląsku liczba ta przekroczy 5000. Wybór konurbacji śląskiej jako kolejnego oddziału mytaxi jest nieprzypadkowy.

Sprawdź także: Za przejazd Uberem zapłacisz gotówką. Ułatwienie dla polskich klientów

– Śląsk przyciąga coraz więcej przedstawicieli biznesu, którzy podróżując po Polsce szukają wygodnego rozwiązania dla swoich służbowych podróży – mówi Krzysztof Urban – Wielu naszych pasażerów, zwłaszcza z Warszawy i Krakowa, pytało o dostępność mytaxi w Katowicach, a śląscy kierowcy obserwując dynamiczny rozwój mytaxi w Polsce, odwiedzali nasze krakowskie biuro i zwracali się z prośbą o start w ich miastach. Już podczas testowania naszej usługi w tym regionie zauważyliśmy, że najwięcej zamówień pochodzi z Katowic i Gliwic.

Katowice to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi. Statystyki Urzędu Miasta wskazują, że liczba taksówek wynosi tu około 1000, co daje jedną taksówkę na 280 mieszkańców. Dla porównania w Warszawie stosunek ten wynosi 1:180. Szansą na zwiększenie udziału taksówek w transporcie miejskim są mobilne aplikacje takie jak mytaxi, które odpowiadają na aktualne oczekiwania pasażerów.

Aplikacja mytaxi pasażerom gwarantuje wygodne zamówienie i płatność za taksówkę z poziomu smartfona, ustalenie preferowanej stawki za kilometr, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców". Model funkcjonowania mytaxi we wszystkich jedenastu krajach Europy, w których jest dostępne, opiera się na współpracy wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze