Wigilia last minute - szybko i niedrogo [propozycje produktów]

i

Autor: Shutterstock Gdy brakuje czasu i możliwości na spokojne przygotowanie wieczerzy wigilijnej, można sobie ułatwić życie sięgając po półprodukty.

Na wigilię i Boże Narodzenie przyjdzie tylko 5 osób. Zapadła decyzja. Jest dokument

2020-11-27 8:07

Na wigilii i przez całe święta Bożego Narodzenia do jednego domu może przyjść tylko 5 gości. Zapadła decyzja w tej sprawie. Rząd przyjął rozporządzenie wprowadzające limity na świątecznych spotkaniach rodzinnych.

Koronawirus nie odpuszcza. Choć na razie mamy pełzający lockdown i nie działają wybrane branże, to wszystko wskazuje na to, że w tym roku święta Bożego Narodzenia nie będą gwarne i bardzo rodzinne. Powód? Zapadła już ostateczna decyzja. Rząd przyjął rozporządzenie mówiące o limitach osób obowiązujących podczas wizyt w gospodarstwach domowych. Przepisy obowiązują do 27 grudnia, czyli nie tylko jak zapowiadano na czas wigilii, ale całych świąt. W opublikowanym w czwartek rozporządzeniu czytamy: "Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie". Z dokumentu wynika, że do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących. Zatem w tym roku święta będą wyjątkowo skromne.

Choć rząd wprowadza odgórny zakaz licznego gromadzenia się przy świątecznym stole, to Polacy i tak nie planowali wielkich biesiad. Według barometru Providenta na tegoroczną gwiazdkę planowali wydać mniej niż tysiąc złotych. To o wiele mniej niż dotychczas. 

Zobacz: Boże Narodzenie 2020 - ile wydamy na święta?

Przeczytaj: Ekspresy do kawy za darmo w Biedronce!

Odłowy karpia ze Stawów Milickich
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze