Urzędowe sprawy przez internet

i

Autor: hamonazaryan1/CC0/pixabay.com

DARMOWY internet na koronawirusa. Komu przysługuje?

2020-03-23 15:31

Przez epidemie koronawirusa w Polsce wielu z nas wszystkie swoje sprawy – zawodowe i prywatne – załatwia poprzez internet. Problem w tym, że nie każdy ma dostęp do stałego łącza, a internet w telefonie kosztuje. W związku z tym wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego w walce z koronawirusem postanowił także pomóc, jak tylko może.

- Zwróciłem się do operatorów sieci komórkowych o przyznanie bezpłatnego dostępu do transferu danych dla studentów i doktorantów. Wszyscy powinni mieć równe szanse udziału w nauczaniu online – poinformował wicepremier Jarosław Gowin na swoim Twitterze.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: LOT sprowadził go do domu. Narzeka na wielkość kanapek

Wcześniej minister szkolnictwa wyższego, w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii, podjął decyzję o przedłużeniu do 10 kwietnia zawieszenia funkcjonowania uczelni. Gowin zaznaczył, że zawieszenie nie oznacza zamknięcia uczelni.

- Powinny być kontynuowane - tak, jak się to resztą dzieje w ostatnim tygodniu - jak najszerzej zajęcia online (…) - stwierdził wicepremier.

ZOBACZ TAKŻE: Studenci mniej zapłacą za akademiki

Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dodał przy tym, że możliwość nauczania online w przypadku studentów jest jeszcze szersza niż w przypadku uczniów.

Akcja „Razem dla seniorów” w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze