Nagrody dla zaszczepionych. Jak dostać gotówkę, samochód lub... hulajnogę?

2021-06-24 16:52

1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Wygrać można pieniądze, samochody, hulajnogi. - Wykonaj pełne szczepienie przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce. Dzięki temu będziesz mógł zarejestrować się w Loterii Narodowego Programu Szczepień do 30 września i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Pamiętaj, że wygrana jest możliwa przy pełnym zaszczepieniu - zachęca rząd.

Pandemia koronawirusa trwa. Lekiem na całe zło mają być szczepienia. By zachęcić Polaków do przyjmowania preparatów, rząd wymyślił... loterię. Rusza ona 1 lipca. Do wygrania m.in. samochody, gotówka, hulajnogi. Jak wziąć w niej udział? Krok pierwszy to rejestracja w systemie. Trzeba to zrobić przez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc pod numer 989. Rejestracji mogą dokonać wyłącznie osoby pełnoletnie i już w pełni zaszczepione jednym z dostępnych w Polsce preparatów przeciwko COVID-19. 

Loteria szczepionkowa potrwa od 1 lipca do 30 września 2021 r. Co bardzo ważne, nie wolno zapomnieć o zaktualizowaniu swojego numeru telefonu komórkowego. Na ten numer otrzymasz powiadomienie SMS w przypadku wygranej. Otrzymasz także wiadomość SMS z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będziesz mógł również wypłacić w oddziale PKO BP.

WAŻNE: Loteria spisu powszechnego. Jak wygrać samochód?

 Rejestracja to rzecz jasna początek całej zabawy. Każdy, kto zgłosi chęć udziału w loterii ma aż cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.

ZOBACZ: Czy po pierwszej dawce szczepionki można brać udział w loterii?

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

- nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych

- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych

- 6 samochodów osobowych Toyota Corolla

 Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł

- 2 samochody osobowe Toyota C-HR

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, dostępne będą od 1 lipca na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy szczepienie przeciw Covid-19 w Polsce powinno być obowiązkowe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze