Dominika Kulczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Dominika Kulczyk. Niezwykłym gestem wykazała się słynna polska bizneswoman, która polskich lekarzy zdecydowała się wesprzeć rekordową sumą aż 20 mln złotych, dzięki którym możliwe będzie zakupienie najbardziej potrzebnego sprzętu i wyposażenia szpitali.

Najbogatsza matka w Polsce - jaki ma majątek Dominika Kulczyk

2021-05-26 14:42

W rankingach najbogatszych Polaków prym wiedzie matka dwójki dzieci: Jeremiego i Weroniki. Jak wyliczył magazyn "Forbes", który publikuje co roku listę najbogatszych Polaków, jej majątek wyceniany jest na około ok. 7,6 mld zł. W tym roku na tejże liście najbogatsza w Polsce matka zajęła piątą lokatę. Tuż przed nią uplasowali się: Michał Sołowow, Tomasz Biernacki, Zygmunt Solorz i Jerzy Starak. Chodzi oczywiście o Dominikę Kulczyk (43 l.)

Dzień Matki. 26 maja swoje święto ma również najbogatsza mama w Polsce. Kto to taki? Najbogatszą kobietą w Polsce, i tym samym najbogatszą mamą, jest Dominika Kulczyk. Mama Jeremiego i Weroniki zajmuje piąte miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". Lokaty przed nią należą do panów. Dominika Kulczyk jest córką Jana Kulczyka, przez wiele lat najbogatszego Polaka. Kobieta jest największym akcjonariuszem giełdowej spółki Polenergia, której sztandarowym przedsięwzięciem jest budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Obecnie jest tam przewodniczącą Rady Nadzorczej. Dominika Kulczyk jest również prezesem zarządu i współzałożycielką Kulczyk Foundation, która wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne w krajach rozwijających się. Najbogatsza Polka i mama, angażuje się w działalność charytatywną, w szczególności w projekty związane z pomocą rozwojową. Od wielu lat pełni funkcję ambasadorki SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Nie zawiodła także w dobie pandemii, przekazując polskiej Fundacji Lekarze Lekarzom (założonej przez Naczelną Izbę Lekarską) 20 mln zł na zakup sprzętu medycznego do walki z epidemią wywołaną przez koronawirusa COVID-19. 

POLECANE: Tak mieszka Dominika Kulczyk

ZOBACZ: Najbogatszy Polak 2021 roku. Jaki ma majątek?

E-polska: Rok od pandemii

Pomysły na prezent na Dzień Mamy

Pytanie 1 z 7
Lubi zwierzęta?
Najnowsze