Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

i

Autor: Artur Baranowski Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Najcenniejsi prezesi spółek na GPW. Zaskakujące pierwsze miejsce

2020-10-20 13:48

CD Projekt i Wiedźmin zgarnia wszystko. W najnowszym raporcie firmy Martis Consulting, Adam Kiciński prezes CD Projekt rozbił bank. Został on wybrany najcenniejszym prezesem spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Drugie miejsce w zestawieniu przypadło prezesowi Banku PKO PB Zbigniewowi Jagielle, a podium zamyka Daniel Obajtek zarządzający polskim gigantem paliwowym - Grupą PKN Orlen.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Martis Consulting wartość tegorocznego lidera zestawienia,  Adama Kicińskiego z CD Projekt jest aż trzykrotnie wyższa niż w roku ubiegłym. Co ciekawe  łączna wartość dziesięciu najcenniejszych prezesów to w sumie 3 mld złotych. Trzeba przyznać, że choć kwota robi wrażenie to jest ona o ponad połowę niższa niż w 2019 roku. Wynika to przede wszystkim z niższej kapitalizacji spółek.

Zobacz też: Zwrot internetowych zakupów. Dlaczego to robimy? Które odsyłamy najczęściej? [RAPORT]

Najcenniejszym prezesem spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych został Adam Kiciński. Wartość prezesa CD Projektu wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż o 571 mln złotych. Kiciński od samego początku związany jest CD Projektem, a sukces serii gier  „Wiedźmin" wyprowadziły wycenę rynkową studia do obecnych niemal 37 mld zł.

Drugie miejsce w zestawieniu z wartością 389 mln złotych zajmuje prezes Banku PKO BP Zbigniew Jagiełło. Przez trzy lata był on wyceniany jako najcenniejszy prezes spółki notowanej na GPW. Podium zamyka Daniel Obajtek, czyli prezes polskiego giganta paliwowego PKN Orlen. Jego wartość została wyceniona na niemal 254 mln zł. To wynik o ponad połowę niższy niż rok temu

Czytaj również: Awarie w bankach i niedostępność usług online. Sprawę bada Rzecznik Finansowy

Za podium  znaleźli się jeszcze Mirosław Błaszczyk z Cyfrowego Polsatu, Brunon Bartkiewicz z ING BSK. Co ciekawe w pierwszej dziesiątce zestawienia jest jeszcze dwóch prezesów banków - Michał Gajewski – Santander Bank Polska oraz Cezary Stypułkowski – mBank, Marcin Chludziński z KGHM, Marek Piechocki z LPP oraz Adam Góral z Asseco Poland.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze