Najdroższa dotychczas choinka na świecie powstała w Boże Narodzenie 2019 i kosztowała 15 mln dolarów i stanęła w Kempinski Hotel Bahia w Hiszpanii

i

Autor: East News

Boże Narodzenie 2022

Najdroższa choinka na świecie. Jej cena to 66 mln zł

2022-12-25 8:07

Choinka to bardzo ważny element świąt Bożego Narodzenia. Tradycja ozdabiania bożonarodzeniowego drzewka wywodzi się z Niemiec i tamtejszej tradycji ewangelickiej oraz znana jest już od XVI wieku. Zwyczaj ubierania choinki powędrował z Niemiec do Francji, a następnie za sprawą brytyjskiej królowej Wiktorii, rozprzestrzenił się na pozostałe kraje Europy i Ameryki. I jest z nami do dziś. Zobacz, jak wygląda i ile kosztuje choinka dotychczas uznawana za najdroższą na świecie. Ozdoby, jakie na niej się pojawiły warte są fortunę.

Najdroższa choinka na świecie

W święta Bożego Narodzenia obowiązkowa jest choinka. Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt bez tego drzewka. Choinki ustawiamy w domach, ale i firmach, urzędach, hotelach czy na miejskich placach. Przeciętna polska rodzina na świąteczne drzewko może wydać od 100 nawet do kilkuset złotych. Wszystko zależy od wielkości drzewa i dekoracji. Ale są na świecie choinki, które kosztują krocie. Ta dotychczas uznawana za najdroższą wyceniona została na bagatela 66 mln zł (15 mln dolarów).  Najdroższa choinka na świecie powstała w Boże Narodzenie 2019 i stanęła w Kempinski Hotel Bahia w Hiszpanii. Ozdobiona jest różnokolorowymi diamentami znanych firm jubilerskich, m.in Bulgari, Cartier i Chanel, jajami emu i płatkami śniegu, impregnowanymi 24-karatowym złotem. Bombki bogato dekorowane kamieniami szlachetnymi inspirowane były stylem art deco.

Tym samym projekt świątecznego drzewka autorstwa Debbie Wingham przebił dotychczasową rekordzistkę choinkę w hotelu Emirates Palace w Abu Dhabi. Wówczas to w hotelu w Emiratach Arabskich stanęło świąteczne drzewko ozdobione dekoracjami ze złota, rubinów, diamentów i innych kamieni szlachetnych wartych 11 mln dolarów.

Historia świątecznego drzewka

Tradycja ozdabiania bożonarodzeniowego drzewka wywodzi się z Niemiec i tamtejszej tradycji ewangelickiej oraz znana jest już od XVI wieku. Zwyczaj ubierania choinki powędrował z Niemiec do Francji, a następnie za sprawą brytyjskiej królowej Wiktorii, rozprzestrzenił się na pozostałe kraje Europy i Ameryki.

Sonda
W tym roku kupisz sztuczną czy żywą choinkę?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze