Kredyt/Firma/Przedsiębiorca

i

Autor: Materiały prasowe

Naloty skarbówki na firmy w czasie pandemii. Tak rząd łata dziurę w budżecie?

2021-01-12 8:17

Pandemia koronawirusa trwa. Rząd przedłuża lockdown wielu dziedzinom gospodarki. Po 17 stycznia wciąż zamknięte będą hotele, lokale gastronomiczne, siłownie. Za to Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła akcję kontroli przedsiębiorców. Pod lupę bierze także tych, którzy zawiesili już działalność przez koronawirusa.

Pandemia trwa. Szykujemy się na trzecią falę ataku koronawirusa. Rząd przedłuża lockdown pełzający. Przedsiębiorcy biją na alarm, że dłużej już nie wytrzymają i zbankrutują. Tymczasem do akcji ruszają kontrolerzy ze skarbówki. Wygląda na to, że rząd usilnie stara się łatać budżetową dziurę i szuka pieniędzy wszędzie, gdzie to tylko możliwe.

Jak podaje "Puls Biznesu", według harmonogramu akcji przesłanego regionalnym oddziałom Krajowej Administracji Skarbowej, kontrolerzy mają się pojawić w firmach między 11 a 29 stycznia. A pomiędzy 1 a 15 lutego pod lupę mają iść przedsiębiorstwa, które zawiesiły działalność z powodu pandemii. Same kontrole skarbówki nie są niczym dziwnym, zaskakuje tylko ich termin i zakres działania. Zwykle takie akcje robiono w okresie wakacyjnym, kiedy to nielegalny handel kwitnie, ale na taką skalę nie zdarzały się w połowie zimy. Jak podaje dziennik, teoretycznie według resortu finansów kontrole mają dotyczyć tylko  warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon. Inspektorzy mają sprawdzić, czy przedsiębiorcy zainstalowali kasy online. Jednak w skarbówkach nic o takim zawężeniu akcji nie wiadomo. Kontrolerzy są przekonani, że mają kontrolować wszystkie branże, a nie tylko wyżej wymienioną.

Fala bankructw firm w 2021. Przedsiębiorcy mają dość

Sedno Sprawy - Adam Abramowicz
Najnowsze