mielno

i

Autor: Wikimedia commons mielno

Rynek nieruchomości

Nawet 20 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania w Polsce. To nie Warszawa tylko Mielno

2022-08-05 12:41

Średnie ceny ofertowe mieszkań zbliżają się do granicy 20 000 zł za 1 mkw. Tak jest już w Mielnie, Sopocie i Zakopanem. Tym samym w kilku atrakcyjnie położonych miejscowościach jest drożej niż w Warszawie, a ceny wzrosły średnio o 20 proc. w porównaniu do zeszłego roku.

W Polsce coraz droższe nieruchomości. Nad Bałtykiem nie kupisz tanio mieszkania

Jak przeanalizowali eksperci z rankomat.pl coraz droższe mieszkania można zaobserwować w nadmorskich miastach np. Mielno i Sopot. Podczas gdy średnia stawka mieszkania z rynku wtórnego w kraju wynosi 8197 zł/mkw., w jednych z najbardziej popularnych miast nad Bałtykiem ta cena wynosi już kolejno 18 756 zł i 16 995 zł. Warto zaznaczyć, że w Warszawie średnia cena wynosi 13 339 zł/mkw. Mogłoby się wydawać, że najwyższe ceny za mieszkanie są właśnie w stolicy kraju, jednak jak się okazuje, próg przekroczyło wiele miast położonych nad Morzem Bałtyckim. W Gdyni można kupić mieszkanie za 10 555 zł/mkw., w Gdańsku za 11 789 zł/mkw., w Świnoujściu za 12 027 zł/mkw., we Władysławowie za 12 115 zł/mkw. Jak podaje portal adresowo.pl, w przypadku nadmorskich miejscowości Polacy najtaniej kupią swoje „cztery ściany” w Ustce i Darłowie (8919 zł/mkw i 6413 zł/mkw).

Wysokie ceny w Warszawie. W górach zapłacisz jeszcze więcej

Zainteresowani kupnem mieszkania na południu kraju, a w szczególności w Zakopanem, będącym jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w tym regionie, mogą mocno się rozczarować. Bowiem ceny mieszkań za mkw. w tej miejscowości znacznie przekroczyły już średnią stawkę, jaka jest w Warszawie. W Zakopanem mieszkania poszły mocno w górę. Obecna średnia stawka za mkw. Wynosi 17 760 zł, jednak wciąż jest to mniej niż w przypadku mieszkań nad morzem. W Szklarskiej Porębie można znaleźć mieszkanie ze średnią stawką 10 340 zł/mkw., a jeszcze taniej jest w Krynicy Zdrój (7994 zl/mkw). Dla tych, którzy marzą o kupnie domu w górach, ale jednocześnie mają ograniczony budżet i chcą zaoszczędzić, dobrym pomysłem będzie poszukanie mieszkania w Sudetach, gdzie stawka jest poniżej 5000 zł/mkw. W Wałbrzychu, który leży w Górach Wałbrzyskich, za 1 mkw. przyjdzie nam zapłacić 4863 zł, a jeszcze mniej zapłacimy na pograniczu Gór Opawskich, w Głuchołazach (4398 zł/ mkw).

Sonda
Czy masz mieszkanie własnościowe, czy wynajmujesz?
Najnowsze