Od teraz produkty kupione w NEONET zapakujesz w biodegradowalne torby ze skrobi ziemniaczanej zdjęcie otwierające

i

Autor: Materiały prasowe

300 sklepów

Znana polska sieć sklepów ogłasza upadłość! Już są problemy z zamówieniami

2023-12-03 8:00

Duża sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym, działająca w Polsce od 2003 roku, ogłasza upadłość. Neonet do tej pory systematycznie otwierała nowe placówki w różnych miastach kraju. Jeszcze pod koniec listopada firma zainaugurowała otwarcie kolejnego sklepu, a infolinia działała standardowo jeszcze w czwartek. Neonet, założony we Wrocławiu w 2003 roku, zdołał w ciągu tych lat otworzyć blisko 300 sklepów na terenie Polski.

Według informacji udostępnionych przez serwis purepc.pl, doniesienia o intensyfikacji działań relokacyjnych przez przedsiębiorstwo krążyły w sieci od pewnego czasu. Niemniej jednak, z najnowszego wpisu w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) wynika, że te wysiłki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Purepc.pl był pierwszym serwisem, który poinformował o upadłości Neonet.

W wpisie z 30 listopada w Krajowym Rejestrze Zadłużonych pojawiła się informacja o "postępowaniu o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy". Nawet jeszcze pod koniec listopada otwarto nowy sklep tej sieci w Pasażu Kępińskim w Kępnie – przypomina purepc.pl.

Co z realizacją zamówień?

Obecnie nie jest jasne, jakie będą dalsze losy tej polskiej sieci elektromarketów. Jednak już teraz niektórzy klienci otrzymują informacje o niemożności realizacji zamówień – donosi lokalny portal info-ketrzyn24.pl.

W czerwcu tego roku Andrzej Czarnecki, dyrektor ds. ekspansji sieci Neonet, w rozmowie z serwisem retailnet.pl, informował, że firma planuje otwierać około 20-25 sklepów rocznie, jednocześnie przeprowadzając relokacje i remonty. Czarnecki zaznaczył, że w mniejszych miastach skupiano się głównie na rynkach śródmiejskich, lokalnych centrach handlowych lub głównych ulicach, zgodnie z modelem sprzedaży detalicznej w mniejszych miejscowościach.

Quiz. Jak dobrze pamiętasz największe polskie przeboje lat 70.? Test z piosenkami z czasów PRL

Pytanie 1 z 12
Jaką piosenkę wykonał Zbigniew Wodecki w koncercie „Debiuty” podczas 10. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?
Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber
Najnowsze