Rodzina 500 plus

i

Autor: Free-Photos / Pixabay.com Rodzina 500 plus

NIE PRZEGAP! Od 1 lutego nowy wniosek o 500+

2021-01-31 6:00

Rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zachęcając do jak najszybszego wnioskowania o świadczenie wychowawcze.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas poniedziałkowego briefingu prasowego przypomniała, że dokładnie za tydzień – 1 lutego – rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. Podsumowując dotychczasowe działania programu minister Maląg zaznaczyła, że każdego miesiąca wsparcie trafia do 6,6 mln dzieci. Do tej pory do rodzin trafiło już ponad 134 mld zł. Z kolei długi okres finansowania – trwający od narodzin dziecka aż po osiągnięcie przez niego pełnoletniości – powoduje, że rodzina może otrzymać w sumie aż 108 tys. zł wsparcia na jedno dziecko. 

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

– Za tydzień, dokładnie 1 lutego, rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną – przypomniała podczas briefingu prasowego szefowa MRiPS. Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS. – To proste systemy, proste aplikacje, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków – dodała minister.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

Frankowicze z ugodą! W tym banku z kredytem dojdziesz do porozumienia

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze