Historia marki ROLEX

i

Autor: Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona, 2016

Nie uwierzysz, ile czeka się na Roleksa w Polsce. Sklepy już nie wpisują do kolejki

2022-06-12 15:52

Dostępność wielu modeli marki Rolex jest ograniczona - twierdzi Joanna Andrzejewska, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej w W.Kruk. Kolejka jest zamknięta ze względu na to, że światowa produkcja luksusowych zegarków nie nadąża za popytem. - Inwestycja w zegarki i biżuterię stanowi długookresowe zabezpieczenie przed inflacją. Ceny złota od lat niezmiennie rosną. Wartość biżuterii zakupionej kilka lat temu jest dziś znacznie wyższa niż przed laty, podobnie jest w przypadku ekskluzywnych zegarków - wyjaśnia Michał Stawecki, dyrektor marketingu Apartu.

Luksusowe zegarki to dobra inwestycja

Liczba dolarowych milionerów ma wzrosnąć w Polsce między 2020 a 2025 ze 150 tys. do 300 tys., czyli o ok. 100 proc. - przewiduje Credit Suisse, drugi największy bank Szwajcarii. W żadnym innym kraju ma nie rosnąć tak szybko (w Chinach o 93 proc., w USA o 28 proc.). Ale rynek luksusu nie opiera się tylko na milionerach. W Polsce przed pandemią mieszkało 265,4 tys. zamożnych osób z zarobkami powyżej 20 tys. zł miesięcznie oraz 69,1 tys. bogatych osób z zarobkami powyżej 50 tys. zł. - Inwestycja w zegarki i biżuterię stanowi długookresowe zabezpieczenie przed inflacją. Ceny złota od lat niezmiennie rosną. Wartość biżuterii zakupionej kilka lat temu jest dziś znacznie wyższa niż przed laty, podobnie jest w przypadku ekskluzywnych zegarków - wyjaśnia Michał Stawecki, dyrektor marketingu Apartu.

Popyt przerasta podaż 

Teraz można mieć pieniądze, ale zegarka i tak się nie kupi.   Rolex odpowiada za jedną czwartą rocznych obrotów całego szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego (źródło: Morgan Stanley), z wartością sprzedaży detalicznej na poziomie 8 mld franków szwajcarskich rocznie (stan na 2020 rok).

- W wypadku kilku szwajcarskich marek zegarkowych mieliśmy i nadal mamy problemy z dostępnością, ale ta sytuacja wynika z ogólnoświatowych problemów. Czasowe braki niektórych modeli zegarków dotykały nie tylko polskiego rynku, ale również salonów jubilerskich w innych krajach - mówi Stawecki z Apart. -Rzeczywiście, w tej chwili zegarki Rolex cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ten gwałtowny wzrost obserwujemy od początku pandemii. Na całym świecie jest podobnie – najbardziej pożądane modele są niedostępne od ręki, a czas oczekiwania na nie jest dużo dłuższy. Dostępność wielu modeli marki Rolex jest ograniczona - potwierdza Joanna Andrzejewska, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej w W. Kruk.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

W czasach niepewności ekonomicznej, wojny i niestabilnych cen rynek dóbr luksusowych kwitnie. Popyt przerasta podaż.   Rolex z początkiem 2022 roku podniósł ceny. Średnio o 12 proc., ale im bardziej luksusowy model, tym większa podwyżka.

Sonda
Inwestujesz w markową biżuterię?

Źródło: gazeta.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze