zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Niedziela handlowa. Czy Biedronka, LIDL i inne sklepy są czynne 19.09?

2021-09-18 3:13

Zakaz handlu w niedziele daje się we znaki wszystkim tym, którzy robią zakupy na ostatnią chwilę. Niedziel handlowych w tym roku zostało zaledwie dwie. Czy najbliższa niedziela będzie handlowa? Podpowiadamy, czy w niedzielę 19.09 sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte i czy będziemy mogli zrobić zakupy w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie, czy Dino.

Wiele osób co weekend zadaje sobie pytanie, czy czynne są Biedronka, Lidl, Kaufland albo Dino będą czynne w najbliższą niedzielę i czy spokojnie będzie można wtedy zrobić zakupy? Wszystko przez zakaz handlu w niedzielę, który od początku 2020 roku przybrał formę radykalną. W 2021 roku tylko, zgodnie z przepisami, tylko siedem niedziel jest niedzielami handlowymi. I większość z tych niedziel jest już za nami. Czy zatem w niedzielę 19.09 zrobimy zakupy w Biedronce, Lidlu i innych sklepach wielkopowierzchniowych? Odpowiedź na to pytanie rozczaruje wielu Polaków. Niestety, niedziela 19 września nie jest handlowa. Pozytywne jest to, że zakupy w niedzielę w Biedronce, Lidlu, czy Kauflandzie będziemy mogli jeszcze zrobić dwa razy do końca roku. Kiedy?

Ważne! 12 tys. zł na dziecko? Kto dostanie nowe 500 plus

KARPACZ 2021: Dimitri Gitas

W dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, czyli 12.12 i 19.12. Zakaz handlu w niedzielę dzieli Polaków na tych, którzy chcieliby w dowolnym momencie podczas weekendu wybrać się na zakupy i tych, którzy uważają, że niedziela jest dniem, który powinien być przeznaczony dla rodziny. Bez względu jednak na poglądy, warto wiedzieć czy wybierając się na zakupy w niedzielę zastaniemy otwarty, czy też zamknięty sklep.

Sonda
Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przewiduje jednak szereg wyjątków w przypadku sklepów, które mogą w te dni prowadzić sprzedaż. Są to przede wszystkim sklepy prowadzone przez przedsiębiorców "we własnym imieniu i na własny rachunek". Prawo to nie dotyczy gastronomii. W związku z tym restauracje i bary będą mogły być otwarte. Problematyczne jest ich funkcjonowanie w centrach handlowych.

Najnowsze