Drożyzna w sklepach

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels Ekspresowa podwyżka cen w sklepach! Sprawdź, gdzie podnoszą ceny

Niedziele handlowe. Czy niedziela 10 października będzie handlowa?

2021-10-09 12:34

Niedziele handlowe 2021. Czy niedziela 10 października będzie niedzielą handlową, a klienci będą mogli zrobić zakupy w Biedronce, Lidlu, Dino lub w Kauflandzie? Od 2020 r. zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje jedynie w kilka niedziel w roku. Wyjaśniamy, czy najbliższa niedziela będzie objęta zakazem handlu, czy też będziesz mógł udać się na zakupy do sklepu wielkopowierzchniowego.

Zakaz handlu 10.10.2021

Niedziele handlowe 2021. W tym roku mamy raptem siedem niedziel handlowych. W te dni czynne są praktycznie wszystkie wielkopowierzchniowe sklepy. W pozostałe niedziele generalnie rzecz ujmując, wielkopowierzchniowy handel jest zakazany, a czynne mogą być tylko tradycyjne małe markety. Jak będzie w ten weekend? Czy 10 października 2021 roku takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland będą czynne? W 2021 roku jeszcze tylko 2 niedziele będą zwolnione z obowiązku zakazu handlu. I niestety dla miłośników zakupów mamy złe wieści. Na niedzielę handlową przyjdzie nam długo czekać.

ZOBACZ: Szalona promocja w Pepco. Hit na jesień w cenie, o jakiej marzysz

Tańczące z promocjami 06.10.2021

W niedzielę 10 października wielkopowierzchniowe sklepy będą zamknięte. Tego dnia zrobimy zakupy tylko w mniejszych osiedlowych sklepach, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona na umowę cywilno-prawną. W tym roku zakupy w niedzielę w dużym sklepie zrobimy tylko jeszcze 12 i 19 grudnia, czyli w okresie przedświątecznym. Choć nie jest już tajemnicą, że coraz więcej sieciowych sklepów otwiera swoje wybrane placówki w niedziele niehandlowe. Robią tak tam, gdzie sklep pełni też funkcję placówki pocztowej i można w nim na przykład nadawać i odbierać paczki.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony?
Najnowsze