Lider Agrounii Michał Kołodziejczak pozwany przez Biedronkę

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, Shutterstock Lider Agrounii Michał Kołodziejczak pozwany przez Biedronkę

Zauważył w Biedronce zgniłe pomidory. Chcą od niego 20 tys. zł

2021-09-24 15:14

Biedronka idzie na wojnę z liderem Agrounii, Michałem Kołodziejczakiem. Od dłuższego czasu nowe ugrupowanie polityczne reprezentujące rolników oskarżało popularną sieć dyskontów o niewłaściwych sposób przechowywania owoców i warzyw w sklepach, czy o nieprawidłowe oznaczenie kraju pochodzenia produktów. Spółka Jeronimo Martins, do której należy Biedronka, zdecydowała się na pozwanie Michała Kołodziejczaka na kwotę zadośćuczynienia wysokości 20 tys. zł. Lider Agrounii poinformował o sporze na konferencji prasowej.

Michał Kołodziejczak oskarżył Biedronkę o "os**aną kapustę i zgniłe pomidory"

Konferencja prasowa Michała Kołodziejczaka odbyła się pod Biedronką, w towarzystwie działaczy społecznych takich jak Piotr Ikonowicz, czy Jan Śpiewak. Lider Agrounii nazwał pozew "skandalicznym". Jego zdaniem został pozwany, bo pokazuje, że "kapusta jest os**na, a pomidory zgniłe". Sieć chce za działanie Kołodziejczyka zadośćuczynienia wysokości 20 tys. zł.

ZOBACZ Biedronka rozdaje swoim klientom pieniądze! Trzeba się pospieszyć

EKG 2021. TOMASZ CHRÓSTNY - Prezes UOKiK ostrzega przed inwestycjami w mieszkania.

To jednak nie wszystkie zarzuty, jakie ma lider Agrounii wobec Biedronki. Kołodziejczak zaznaczał, że z rozmów z związkami zawodowymi wynika, że spora część pracowników jest niezadowolona przez małą liczbę personelu i zbyt dużą ilość obowiązków. Choć działacz ma obawy w związku z pozwem, to przyznał również, że "tylko głupiec by się nie bał". Co więcej, lider Agrounii jednocześnie cieszy się z reakcji koncernu.

Pozew Biedronki może nagłośnić działania Agrounii

Z kolei Jan Śpiewak przyznał w trakcie konferencji prasowej, że dopiero pozwy od osób zamieszanych w "dziką reprywatyzację" pozwoliły na nagłośnienie afery. Wyraził nadzieję, że pozew od Biedronki zostanie wykorzystany przez Michała Kołodziejczyka do nagłośnienia jego działalności uświadamiającej konsumentów.

Sam lider Agrounii udzielił wywiadu dla portalu sadyogrody.pl. Przyznał w nim, że walka w sądzie z Biedronką to tylko jeden z przystanków na drodze do "unormalnienia polskiego handlu". Kołodziejczak wystosował już odpowiedź do pozwu i czeka na dalszy rozwój sprawy.

Sonda
Czy Biedronka słusznie pozwała Michała Kołodziejczaka?

Swego czasu Biedronka miała już problemy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, choćby za ceny na półce inne niż faktyczna cena produktu. Zdarzały się również sytuacje nieprawidłowych etykiet dot. pochodzenia produktu o których mówi Kołodziejczak. Jednak za to sieć Biedronka już odpowiedziała, po interwencji UOKiK. Jeronimo Martins w komunikacie prasowym informowało, że nie udziela komentarza do czasu wydania prawomocnego wyroku.

Najnowsze