zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Niedziele handlowe. Czy niedziela 3 października jest handlowa?

2021-10-02 19:06

Zakaz handlu i niedziele handlowe w Polsce. W roku 2021 niewiele niedziel jest handlowych. Choć sklepy coraz częściej obchodzą przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę, oferując na przykład usługi pocztowe, to wciąż określone zasady i opracowany kalendarz obowiązują. Zatem czy w niedzielę 3 października 2021 roku czynne będą duże sklepy typu Biedronka, Lidl, Auchan? Czy tego dnia jednak będziemy mogli zrobić tylko mniejsze zakupy w sklepikach osiedlowych?

Zakaz handlu w niedzielę 2021

Niedziele handlowe 2021. Czy w niedzielę 3 października bez problemu zrobimy większe zakupy? W tym roku mamy raptem siedem niedziel handlowych. W te dni zgodnie  z obowiązującymi przepisami czynne są niemal wszystkie wielkopowierzchniowe sklepy. W pozostałe niedziele typowy wielkopowierzchniowy handel jest zakazany, a czynne mogą być tylko małe osiedlowe markety. Jak będzie tym razem? Czy w niedzielę 3 października 2021 roku wszystkie takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland będą czynne?

ZOBACZ: QUIZ. Szkoła w PRL. Kto ją przeżył raczej musi to pamiętać

EKG 2021. Polski miliarder Rafał Brzoska: pieniądze nie są najważniejsze

Niedziela handlowa 3.10.2021?

Niestety, w tym roku jeszcze tylko 2 niedziele będą zwolnione z obowiązku zakazu handlu. I przyjdzie nam na nie długo czekać. W tym roku zakupy w niedzielę w dużym sklepie zrobimy tylko 12 i 19 grudnia, czyli w okresie przedświątecznym. Zatem w niedzielę 3 października wielkopowierzchniowe sklepy będą zamknięte. Tego dnia zrobimy zakupy tylko w mniejszych osiedlowych sklepach, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona na umowę cywilno-prawną. Tyle w teorii. Wiadomo, że duże sieci handlowe coraz częściej dostosowują swoją działalność do obowiązującego prawa i w niektórych swoich placówkach oferują np. usługi pocztowe, co pozwala im na uruchamianie tych sklepów w niedziele objęte zakazem handlu.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze