Porażające odkrycie

Niemieckie stocznie budują jachty dla Putina i oligarchów!

2022-10-21 14:26

Niemiecka policja, w poszukiwaniu majątku rosyjskich oligarchów, natrafiła na luksusowe jachty mogące być ich własnością. Także FBI zainteresowało się kilkoma jachtami, powstałymi na terenie stoczni w Bremie, które należą z dużym prawdopodobieństwem do Rosjan objętych sankcjami, a nawet do Władimira Putina – opisuje portal "Tagesschau".

Jachty dla Putina i rosyjskich oligarchów w Bremie

Jak donosi portal “Tagesschau", w stoczni Luerssen w Bremie budowane są statki i jachty na życzenie zamożnych klientów. Wyposażone są w cenne dzieła sztuki, baseny i nawet posiadają lądowiska dla helikopterów. Federalny Urząd Kryminalny (BKA) odkrył, że budowane są tam także jachty dla rosyjskich oligarchów. BKA powołało grupę zadaniową, która ma wytropić majątki ludzi Putina, ukryte właśnie w stoczni Luerssen. Jak się okazało, co najmniej sześć statków może należeć do objętych sankcjami Rosjan. Jeden z nich o nazwie Dilbar, którego właścicielem jest Aliszer Usmanow został aresztowany w kwietniu br., z kolei jachty Szeherezad i Półksiężyc wskazują na Igora Sieczina. Jachty Amadea i Ice przypisuje się Sulejmanowi Kerimowowi. Portal “Tagesschau” dowiedział się, że “jurysdykcja amerykańska wymiaru sprawiedliwości wynika z faktu, że koszty zakupu lub remontu jachtów zostały podobno opłacone w dolarach amerykańskich przy pomocy firm offshore”. 

Jachty Putina w Niemczech

Podczas śledztwa władze USA próbują dociec, które ze statków należą do samego Władimira Putina, z kolei niemieccy śledczy podejrzewają, że może być on właścicielem jachtu Graceful i 140-metrowego jachtu Szeherezad. Drugi zbudowano w Bremie w 2014 roku, a jego koszt wyniósł ponad 500 mln euro.

W galerii poniżej zobaczyć możecie jachty rosyjskich oligarchów

Sonda
Chciałbyś popływać takim jachtem?
Pieniądze to nie wszystko. Tomasz Gontarz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze