Wizyta u fryzjera

i

Autor: archiwum se.pl, Archiwum prywatne

Nieudany zabieg kosmetyczny lub fryzjerski można reklamować

2018-01-01 16:00

Jeśli przed sylwestrową nocą byłaś u kosmetyczki lub fryzjera, a efektu pielęgnacyjnych zabiegów nie było widać, makijaż rozpłynął się po godzinie, fryzura nie przypominała nawet tej, o którą prosiłaś, to możesz wrócić do zakładu z reklamacją, a nawet żądaniem odszkodowania.

Sylwester 2018 za nami. Dziś Nowy Rok. Nie dla wszystkich juz na wstępie okazuje się udany. W sylwestrową noc wszystkie panie chciały zrobić się na bóstwo. Nie bez powodu w Sylwestra zakłady kosmetyczne i fryzjerskie są oblegane. Ale niestety, nie wszystkie prośby klientów są wysłuchane i nie wszystkie zabiegi faktycznie okazują się upiększające. Co zrobić, gdy po maseczce skóra wyglądała koszmarnie, makijaż rozpłynął się jeszcze przed zabawą sylwestrową, a fryzura nawet nie przypominała tej, o którą prosiłaś fryzjera?

Zobacz: Reklamacja w biurze podróży

Awanturowanie się może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Są inne sposoby na odchodzenie swoich konsumenckich praw. Najprostszą formą jest po prostu reklamacja rozpatrywana na zasadach ogólnych. Umowa zawarta z kosmetyczką czy fryzjerem jest to umowa o dzieło. Nie musi ona być zapisana tak jak większość umów o dzieło (choć przed poważniejszym zabiegiem, warto ją spisać w dwóch egzemplarzach). Na ogół wystarczy, że konsument i przedsiębiorca (lub pracownik) po prostu umówią się na daną usługę i słownie ustalą zasady. Oczywiście, jeśli umowa jest na piśmie, to idealnie, ale  zwyczajowo w zakładach kosmetycznych czy fryzjerskich raczej w pisemnej formie się ich nie zawiera. Pamiętajmy, że umowa ustna zobowiązuje. Doskonale, gdy na poprawę urody pójdzie z nami koleżanka, która będzie mogła poświadczyć zasady umowy.

Przeczytaj: Barber shop - czyli męski fryzjer w nowej odłosnie [Pomysł na firmę]

Pamiętaj o tym, by z zakładu zabrać paragon, który jest dowodem wykonania danej usługi. Może okazać się po krótkim czasie, że w rezultacie zbieg nie poszedł po twojej myśli (np. makijaż się rozpłynął, fryzura rozpadła tuż po rozpoczęciu imprezy). W przypadku źle wykonanej usługi może nam przysługiwać nie tylko zwrot w całości lub części nienależnie pobranej opłat, ale  także odszkodowanie. Jeśli na przykład przez zniszczoną zabiegiem kosmetycznym twarz nie poszłaś na sylwestrową zabawę (poniosłaś z tego tytułu straty finansowe), to można zobowiązać zakład kosmetyczny do wypłacenia odszkodowania. Jeśli nie uda się po dobroci porozumieć z kosmetyczką lub fryzjerem, to przychodzi czas na drogę sądową.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze