kobieta stojąca tyłem i wybierająca ubrania w sklepie

i

Autor: Getty Images

Chcesz pozbyć się niektórych ubrań? Zanieś je do paczkomatu

Nieużywane ubrania wrzucisz do paczkomatu. Nowa inicjatywa InPost i CCC

2022-08-05 14:28

InPost uruchamia razem z firmą CCC nową usługę. EKOzwroty pozwolą na oddanie niechcianych ubrań, obuwia, książek, zabawek, a nawet elektrosprzętu do dowolnego paczkomatu. To krok w kierunku gospodarki cyrkularnej gdzie, zamiast wyrzucać rzeczy, przetwarza się je i daje im szansę na drugie życie.

InPost stawia na ekologię

Polska firma InPost wprowadziła nową usługę „EKOzwroty”. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób będzie można pozbyć się zalegających w szafie ubrań czy butów, bez konieczności ich wyrzucania. Oprócz elementów garderoby do paczkomatu można wrzucić także książki, zabawki, a także elektrosprzęty.

Rzeczy, których zdecydujemy się pozbyć, zostaną przeznaczone na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży, po ówczesnej kontroli i ewentualnych naprawach. Te najbardziej zniszczone trafią jednak do recyklingu w celu pozyskania półproduktów.

Zamiast wyrzucać nieużywane ubrania, zanieś je do paczkomatu

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy zaobserwować, że firmy angażują się w działania ekologiczne i wprowadzają coraz to nowsze ku temu rozwiązania. Pod koniec ubiegłego 2021 roku firma InPost wyposażyła swoje paczkomaty w nową funkcjonalność. Stały się one miejscem nie tylko nadawania czy odbierania paczek, ale także oddawania nieużywanych, natomiast wciąż sprawnych sprzętów elektronicznych i elektrycznych. Teraz firma wprowadza kolejną ofertę.

Aby móc skorzystać z EKOzwrotów, jakie oferuje InPost należy wejść na stronę https://szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty. Kolejnym krokiem jest nadanie w dowolnym paczkomacie przesyłki, która później zostanie odebrana przez kuriera. To wygodna opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać wielu godzin w internecie szukając platform, na których mogliby wystawić daną rzecz np. na sprzedaż. Ci, którzy nie wiedzą, co mają zrobić z nieużywanymi przedmiotami, w tym głównie ubraniami czy butami, a także sprzętem elektronicznym, mogą po prostu umieścić je w skrytce maszyny.

InPost zawiera współpracę z CCC

Firma CCC stała się wyłącznym partnerem usługi EKOzwroty i oświadczyła, że przyzna rabat w wysokości 10 proc. klientom, którzy zechcą przyłączyć się do akcji. Kod przyjdzie za pośrednictwem wiadomości SMS po ówczesnym nadaniu paczki w paczkomacie InPost i będzie można z niego skorzystać podczas zakupów internetowych.

Sonda
Przerabiasz własnoręcznie ubrania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze