alkohol

i

Autor: Pixaby

Zakaz sprzedaży alkoholu

Nocna prohibicja w kolejnym polskim mieście? W nocy nie kupisz alkoholu

2022-08-31 7:41

Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach nocnych dotyczy już m.in. Gdańska, Piotrkowa Trybunalskiego, czy od 1 września Krakowa. Do tego towarzystwa może dołączyć Warszawa. Aktywiści miejscy z stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" składają petycje w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu w centralnych dzielnicach miasta.

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy także w Warszawie?

Jak wyjaśniają aktywiści zakaz sprzedaży alkoholu w nocy, ma poprawić bezpieczeństwo w mieście, oraz normalizować sprzedaż napojów alkoholowych w mieście. Jeden z inicjatorów wprowadzenia zakazu Bartosz Kozłowski ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" stwierdził, że to "próba wspierania osób uzależnionych".

- Postulujemy wprowadzenia przez władze miasta zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 22 do 6 rano. Zakaz miałby obowiązywać w centralnych dzielnicach Warszawy: Śródmieściu, Mokotowie, Pradze-Północ, Pradze-Południe, Żoliborzu, Woli i Ochocie - powiedział Kozłowski.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko

Zakaz sprzedaży alkoholu tylko w poszczególnych dzielnicach

Aktywista twierdzi, że spożycie alkoholu w Polsce rośnie, a w Warszawie jest wyższe niż średnio w kraju. Podkreślił, że choć początkowo rozważano objęcie zakazem całej Warszawy, to teraz zakaz ma być ograniczony do dzielnicy centralnych.

- Gdyby na przykład heroina była tak dostępna jak alkohol, to wszyscy uważalibyśmy, że coś jest nie tak. Dlaczego nasza tolerancja wobec alkoholu ma być dużo wyższa - grzmiał Kozłowski.

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Listen to "Kryzys na rynku mięsa. Przez brak dwutlenku węgla produkcja wędlin może stanąć!" on Spreaker.
Najnowsze