alkohol

i

Autor: Pixaby

Zakaz sprzedaży alkoholu

Nocna prohibicja w kolejnym polskim mieście? W nocy nie kupisz alkoholu

2022-08-31 7:41

Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach nocnych dotyczy już m.in. Gdańska, Piotrkowa Trybunalskiego, czy od 1 września Krakowa. Do tego towarzystwa może dołączyć Warszawa. Aktywiści miejscy z stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" składają petycje w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu w centralnych dzielnicach miasta.

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy także w Warszawie?

Jak wyjaśniają aktywiści zakaz sprzedaży alkoholu w nocy, ma poprawić bezpieczeństwo w mieście, oraz normalizować sprzedaż napojów alkoholowych w mieście. Jeden z inicjatorów wprowadzenia zakazu Bartosz Kozłowski ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze" stwierdził, że to "próba wspierania osób uzależnionych".

- Postulujemy wprowadzenia przez władze miasta zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 22 do 6 rano. Zakaz miałby obowiązywać w centralnych dzielnicach Warszawy: Śródmieściu, Mokotowie, Pradze-Północ, Pradze-Południe, Żoliborzu, Woli i Ochocie - powiedział Kozłowski.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko

Zakaz sprzedaży alkoholu tylko w poszczególnych dzielnicach

Aktywista twierdzi, że spożycie alkoholu w Polsce rośnie, a w Warszawie jest wyższe niż średnio w kraju. Podkreślił, że choć początkowo rozważano objęcie zakazem całej Warszawy, to teraz zakaz ma być ograniczony do dzielnicy centralnych.

- Gdyby na przykład heroina była tak dostępna jak alkohol, to wszyscy uważalibyśmy, że coś jest nie tak. Dlaczego nasza tolerancja wobec alkoholu ma być dużo wyższa - grzmiał Kozłowski.

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Listen to "Kryzys na rynku mięsa. Przez brak dwutlenku węgla produkcja wędlin może stanąć!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze