skarbówka i formularze PIT

i

Autor: Shutterstock; Wojciech Artyniew/Super Express skarbówka i formularze PIT

Rozliczenie PIT

Nowa metoda na opłacenie podatku PIT. Jest szybciej i łatwiej niż dotychczas!

2023-02-21 9:38

Możemy już składać swoje oświadczenia PIT, tak jak do tej pory możemy robić to poprzez złożenie fizycznego oświadczenia, wysłania go cyfrowo, czy nawet w niemal w pełni zautomatyzowanym systemie Twój e-PIT. Teraz doszła jeszcze dodatkowa możliwość, jak podaje Ministerstwo Finansów e-PIT możemy opłacić za pośrednictwem systemu płatności BLIK.

Nowa opcja w usłudze e-PIT. Rozliczysz podatek BLIKiem

Rozliczać się w usłudze e-PIT możemy już od 15 lutego 2023 roku. Jak informuje Ministerstwo Finansów, od poniedziałku 20.02.2023 podatnicy zyskali dodatkową możliwość regulacji rozliczenia PIT za pośrednictwem płatności BLIK (o ile rozliczamy się przez e-Urząd Skarbowy). Dotyczy to oczywiście w sytuacji, w których musimy dopłacić za podatek.

Uruchomienie BLIK w e-US było możliwe dzięki współpracy Ministerstwa Finansów z operatorem Blik i Bankiem Gospodarstwa Krajowego - podało Ministerstwo Finansów.

Rozliczenie podatku BLIK-iem odpowedzią na potrzeby konsumentów

Jak zaznaczyła wiceszefowa Ministerstwa Finansów i zastępczy szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa, użytkownicy e-Urzędu Skarbowego prosili w ankietach o usprawnienie płatności, a wprowadzenie możliwości rozliczenia BLIKiem jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów. 

- Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji. Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania. Wiemy, że teraz podatnicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z usług, jakie im dostarczamy - powiedziała Chałupa.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Sonda
Płacisz BLIKiem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze