Danuta Dmowska-Andrzejuk

i

Autor: East News Danuta Dmowska-Andrzejuk

Szokujące słowa

Nowa minister dostanie 18 tys. zł za 2 tyg. pracy. "Należy mi się"

2023-12-08 11:11

Danuta Dmowska-Andrzejuk niedawno powołana minister sportu i turystyki w trzecim rządzie Mateusza Morawieckiego prawdopodobnie 11 grudnia straci stanowisko, gdyż nowy rząd nie zyska wotum zaufania od większości Sejmowej. Zapytana, czy weźmie odprawę po dwóch tygodniach pracy stwierdziła, że ustawowa kwota jej się "należy".

Minister w rządzie Morawieckiego dostanie prawie 18 tys. zł odprawy. "Ustawowa kwota, która mi się należy"

Mateusz Morawiecki tworząc rząd oskarżany był o tworzenie rządu "tymczasowego", gdyż wszystko wskazuje na to, że nowa większość w Sejmie nie udzieli mu wotum zaufania w poniedziałek 11 grudnia. Ministrowie wyznaczeni przez premiera w związku z brakiem poparcia większości Sejmu prawdopodobnie będą pełnić swoje funkcje przez maksymalnie dwa tygodnie, za co dostaną wysokie odprawy.

Minister sportu i turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk w rządzie Morawieckiego została zapytana w TOK FM, czy przyjmie odprawę po dwutygodniowej pracy. Minister dodał, że chodzi o niecałe dwa tygodnie.

To jest jakby ustawowa kwota, która mi się należy - mówiła w TOK FM minister.

Dziennikarz stacji dodał, że polityk chciała wycofać się z niefortunnych słów, więc dodała, że "użyła niefortunnych słów", ale to jest ustawowe, miesięczne wynagrodzenie. 

Politycy z funkcją ministra otrzymają odprawy wysokości 17,8 tys. zł brutto.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski

QUIZ PRL. Kultowe pojazdy PRL. Tylko prawdziwy motomaniak zdobędzie 10 punktów

Pytanie 1 z 10
1. Prototyp samochodu Syrena zaprezentowano na Targach Poznańskich w roku:
Quiz: kultowe pojazdy PRL
Najnowsze