Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

i

Autor: Stanisław Kowalczuk Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Nowa minister od 500 plus i emerytur! Bożena Borys-Szopa to bogata emerytka

2019-06-04 10:54

Po tym, gdy jedna z twórczyń programu rodzina 500 plus i zmian w waloryzacji emerytur, minister Elżbieta Rafalska dostała się do europarlamentu, pewne było, że trzeba wyznaczyć jej następczynię. Podczas rekonstrukcji rządu poznaliśmy nową szefową resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To posłanka PiS, Bożena Borys-Szopa.

Bożena Borys-Szopa, nowa minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej urodziła się w 1954 roku w Lędzinach. Zanim rozpoczęła swoją polityczną karierę, pracowała w katowickich kopalniach jako specjalista ds. BHP. W 2006 Borys-Szopa została Głównym Inspektorem Pracy, a w 2008 roku Lech Kaczyński powołał ją na doradcę ds. społecznych i kontaktów z partnerami społecznymi oraz doradcę ds. prawa pracy i BHP. Później została podsekretarzem stanu w kancelarii śp. prezydenta. Do Sejmu Bożena Borys-Szopa dostała się w ostatnich wyborach w 2015 roku, gdzie wybrana została na w okręgu katowickim.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Na 500 plus wyłudziła tysiące złotych. Wyrodnej matce grozi więzienie

Według ostatniego oświadczenia majątkowego minister Bożena Borys-Szopa posiada na swoim koncie ponad 33 tys. złotych. W skład jej majątku wchodzą także dwa mieszkania o łącznej wartości niemal 500 tys. złotych oraz samochód osobowy Mazda CX3 z 2017 roku. Nowa minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaciągnęła też pożyczkę w wysokości 25 tys. złotych z Fundusz Świadczeń Socjalnych dla posłów.

Ile zaś zarabia Bożena Borys-Szopa? Z ZUS miesięcznie otrzymuje ponad 4 tys. złotych, co w skali roku daje przeszło 50 tys. złotych. Do tego dieta parlamentarna (ok. 30 tys. złotych), dieta z Rady Ochrony Pracy (36,5 tys. złotych) i uposażenie poselskie w wysokości niemal 137 tys. złotych. Oznacza to, że miesięcznie nowa minister zarabiała dotychczas ponad 21 tys. złotych. O takich pieniądzach zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze