Nietypowa rola Małgorzaty Kożuchowskiej! "Nigdy nie chcę osiąść na laurach"

2019-10-28 14:47 ŁT
Małgorzata Kożuchowska
Autor: AKPA Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska została jurorką XI edycji konkursu Bizneswoman Roku. Znana aktorka oceni i nagrodzi polskie przedsiębiorczynie. Kobiety wychodzą z cienia - firmy pod ich kierownictwem osiągają coraz większe sukcesy. Teraz mogą spróbować swoich sił w konkursie Fundacji Sukces Pisany Szminką. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 22 listopada 2019 roku.

Fundacja Sukces Szminką Pisany już po raz jedenasty organizuje ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku. Jego celem jest przede wszystkim promowanie przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na własny biznes i jego rozwój. Wyróżnienie w konkursie nie tylko przynosi prestiż i rozgłos medialny, ale także zwiększa zaufanie do firmy. Skutkiem tego może być wzrost liczby klientów oraz nowe perspektywy biznesowe. To także możliwość zdobycia cennych branżowych kontaktów oraz nagród. W tym roku do grona jurorów dołączyła Małgorzata Kożuchowska, która jest wzorem i inspiracją dla wielu Polek.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Kingi Rusin. Opublikowała w sieci wstydliwe zdjęcie i ujawniła więcej niż powinna [FOTO]

- Bardzo cieszę się z zaproszenia. Udział w konkursie to przede wszystkim szansa na poznanie niesamowitych historii kobiet, którym udaje się osiągnąć sukces w różnych dziedzinach życia: biznesu, kultury i nauki. Uważam, że my, kobiety, powinnyśmy wspierać się nie tylko prywatnie, ale także zawodowo. Razem możemy więcej, bo prawdziwa pasja i ambicja nie tylko dają satysfakcję nam samym, ale mogą również stać się źródłem inspiracji dla innych. I właśnie takich źródeł inspiracji będę szukała podczas konkursu Bizneswoman Roku - mówi Małgorzata Kożuchowska.

Według raportu przeprowadzonego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką „Szanse i bariery dla Polek w biznesie i na rynku pracy” Polki wahają się czy zakładać własną działalność m.in. przez aspekty psychologiczne: 33 proc. boi się ryzyka, a 24 proc. wymienia brak odwagi i pewności siebie. Dlatego tak ważne są nie tylko wsparcie i wzorce, ale też inspiracje które znajdziemy pośród najbliższych i laureatek wszystkich edycji konkursu.

- Zawsze inspirowała mnie moja mama! Uważam to za wielką wartość - wychowywać się w rodzinie, w której wszyscy się wspierają, doceniają swoją odrębność i dają sobie przestrzeń na realizowanie swoich zainteresowań. Mama zawsze mi imponowała jako kobieta o wielu talentach: inteligentna, wrażliwa i świetnie zorganizowana. Na różnych etapach życia zauważam w niej kolejne fascynujące cechy. Jako dorosła i świadoma kobieta podziwiam panie o mocnych charakterach, które nie bały się sięgać po marzenia i podążać za swoją pasją. Postaci takie jak Maria Skłodowska-Curie, Coco Chanel, Marlena Dietrich, Ewa Błaszczyk, Krystyna Skarbek, Wanda Rutkiewicz zawsze były i będą dla mnie wzorem - wylicza aktorka.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Ile odszkodowania dostanie kobieta za połamane zęby na klopsiku z Ikei?

Z raportu Fundacji wynika również, że kobiety łączy profesjonalizm, odwaga i nieustanna chęć rozwoju. Do tego mają sprecyzowany plan na siebie i wierzą, że nawet mimo przeszkód dadzą sobie radę. Choć nie ma recepty na to, jak zostać kobietą sukcesu prawdą jest, że aktywnych kobiet w biznesie jest coraz więcej.

- Moim sukcesem jest to, że udało mi się połączyć życie zawodowe ze spełnieniem się w roli żony i matki. Zachowałam przy tym ciekawość świata i ludzi. Wiem też, że nigdy nie chcę osiąść na laurach. Myślę, że prawdziwym sukcesem jest zachowanie apetytu na to, co przyniesie jutro i odwaga do realizowania wciąż nowych celów. Tego mi nie brakuje i to mój wielki sukces! - podsumowuje Kożuchowska.

Kandydatki XI edycji BiznesWoman Roku mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać nominowane przez osoby trzecie, które już zauważyły ich sukcesy i chciałyby, żeby teraz docenili je inni. Zgłoszeń oraz nominacji można dokonać poprzez formularz on-line, który znajduje się na stronie www.bizneswomanroku.pl Zgłoszenia są przyjmowane w 5. kategoriach otwartych:

Biznes Roku z dwiema podkategoriami: Firma: przychód poniżej 10 mln zł i Firma: przychód powyżej 10 mln zł, Start-up Roku, Pomysł na Start/Biznes lokalny, Liderka w Nowych Technologiach, Działalność społeczna.

Najnowsze