Lockdown

i

Autor: Getty Images Polacy nie chcą zakładać własnego biznesu

Nowe obostrzenia już w tym tygodniu? Będą trzy strefy z ograniczeniami

2021-09-27 15:51

Jeszcze w tym tygodniu mogą pojawić się nowe obostrzenia w Polsce. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, rządowa Rada Medyczna rozważa wprowadzenie w Polsce stref czerwonej, żółtej i zielonej. Możliwe, że zapowiadane obostrzenia i restrykcje zostaną wprowadzone już w tym tygodniu.

Jak ustaliła redakcja RMF FM, najbliższe zmiany mogłyby dotyczyć wprowadzania poważniejszych obostrzeń dla niezaszczepionych, ograniczaniu imprez, zgromadzeń lub powrotu do obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. "Dyskusja o obostrzeniach ma rozpocząć się, gdy dziennie potwierdzanych będzie ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem" - podaje RMF FM.

Taka zapowiedź miała paść ze strony ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Zdaniem epidemiologów taka sytuacja może nastąpić już w tym tygodniu.

EKG 2021. Katarzyna Dzióba wiceprezydent Zabrza. Rozwój medycyny i start-upy to przyszłość Zabrza.

- Restrykcje mogłyby obowiązywać nie w całej Polsce, ale w powiatach lub grupach powiatów, gdzie zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest najmniej. I gdzie do szpitali trafia najwięcej chorych. Jeżeli zaczyna brakować miejsc w szpitalach, trzeba coś z tym zrobić i to jest główna motywacja dla władz, żeby wprowadzać coraz to ściślejsze restrykcje - tłumaczył prof. Ernest Kuchar, prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii i ekspert LUX Med, w rozmowie z RMF FM.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

Zgodnie z danymi na 26 września, ponad 1 300 pacjentów w kraju przebywa w szpitalu, w związku z zakażeniem koronawirusem. 148 pacjentów wymaga hospitalizacji z użyciem respiratora. Kwarantanną objętych jest ponad 83 tysiące osób.

Podwyżka stóp procentowych. Sprawdź swoją nową ratę. Kalkulator online

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze