Sieć 5G

i

Autor: pixabay.com Sieć 5G

Wielkie testy sieci 5G w Polsce. Sprawdź, o które miasta chodzi

2019-11-26 12:50

Sieć 5G, czyli sieć telekomunikacyjna 5 generacji może wejść do największych polskich miast. Na razie tę sieć wypróbowano w 14 mniejszych i większych miastach. Które lokalizacje mają największe szanse na wprowadzenie najnowszej technologii teleinformatycznej?

Sieć 5G – tak się określa sieć telekomunikacyjną piątej generacji. Pozwala ona na znaczne przyspieszenie transferu danych i jednoczesną obsługę wielu urządzeń. Tak nowoczesna technologia ma przyspieszyć między innymi rozwój biznesu polegającego na łączeniu internetu z urządzeniami codziennego użytku jak lodówka czy pralka, ale polepszeniu usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów i inteligentnych miast.

ZOBACZ TEŻ: Huawei przygotowuje Europę na 5G. Będzie szybciej i... ekologicznie

Dotychczas w Polsce sieć 5G była testowana. Na razie tę sieć wypróbowano w 14 mniejszych i większych miastach. Jednak coraz bardziej realne staje się wprowadzenie tej sieci na stałe w wybranych lokalizacjach. Które miasta mają największe szanse na wprowadzenie najnowszej technologii telekomunikacyjnej? Okazuje się, że zdaniem ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego największe szanse na wprowadzenie, wykorzystanie, ale i techniczne udźwignięcie tego nowe rozwiązania telekomunikacyjnego mają Warszawa, Łódź i Kraków.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Buk: Sieć 5G nie jest groźniejsza od sieci poprzednich generacji [WIDEO]

Do tej pory sieć 5G wypróbowano w sumie w 14 mniejszych i większych miastach w Polsce, a w ostatnich dwóch latach przeprowadzono ponad 20 testów pilotażowych sieci nowej generacji.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze