Pandemia zupełnie zmieniła zwyczaje transportowe Polaków. Z badań wewnętrznych FREE NOW, dotyczących zmiany sposobu przemieszczania się w mieście po pandemii, wynika, że co czwarty (25%) Polak planuje rzadziej korzystać z transportu publicznego, a 5% zrezygnuje z niego całkowicie. Natomiast 14% postanawia przerzucić się na prywatne auto, a podobny odsetek (15%) - na przejazd taxi zamawiany przez aplikację. Jako powód, co drugi badany przyznaje, że auto jest obecnie bezpieczniejsze niż inne środki codziennego transportu.
Epidemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Zmiany muszą wprowadzać także pracodawcy. Okazuje się, że przedsiębiorcy zmienią system benefitów. Pracowników nie kuszą już owocowe dni czy karnet na siłownię. Natomiast zachętą do pracy w biurze może być zapewnienie przez pracodawcę bezpiecznego darmowego transportu do pracy.
Polecane: Niższe odprawy i odszkodowania
- Z naszych rozmów z firmami wynika, że już nie tylko “owocowe czwartki” albo darmowe karnety na siłownię są przekonującym dla pracownika świadczeniem, które podnosi jego poczucie komfortu w miejscu pracy. Wielu pracodawców budżety na benefity pracownicze przerzuca na darmowe dojazdy do pracy taksówką - mówi Katarzyna Kram, Head of Sales we FREE NOW.
Polecane: Bon turystyczny - dla kogo
W ramach FREE NOW to Work, pracodawca może zapewnić:
- pakiety przejazdów FREE NOW: firma może wykupić kody zniżkowe (kwotowe lub procentowe) do rozdysponowania wśród pracowników lub w całości pokrywać ich koszty przejazdów.
- założenie Konta Firmowego FREE NOW: dzięki niemu pracownicy mogą samodzielnie zamawiać przejazdy przez aplikację. Koszty rozliczane są na podstawie zbiorczej faktury na koniec miesiąca. Użytkownicy mogą korzystać z opcji Lite z niskimi cenami znanymi z góry oraz opcji Lite+Screen, w której każde auto jest wyposażone w przesłonę ochronną oddzielającą kierowcę od pasażera.