Piotr Müller

i

Autor: Screen/piotrmuller.pl Piotr Müller

Nowy Ład jeszcze nie teraz. Rząd zwleka z przedstawieniem swojego planu

2021-03-30 16:13

Szeroko zakrojony plan zmian społeczno-gospodarczych, nazwany przez rząd PiS "Nowy Ład" początkowo miał zostać przedstawiony już 20 marca. Jednak ze względu na pogorszający się stan epidemiologiczny w kraju zrezygnowano z tego pomysłu. Teraz rzecznik rządu Piotr Müller zdecydował się zdradzić kiedy możemy spodziewać się oficjalnego przedstawienia rządowych planów.

"Nowy Ład" głośno zapowiadany przez rząd PiS program społeczno-gospodarczy, który ma pomóc wychodzić Polsce z kryzysu związanego z pandemią koronawirusa COVID-19 cały czas nie ujrzał światła dziennego. Oficjalna prezentacja głównych założeń miała odbyć się w sobotę 20 marca, jednak w ostatniej chwili została odwołana. Wszystko ze względu na bardzo szybko pogorszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. 

Czytaj też: Lockdown trwa w najlepsze. Jednak zebrania partyjne nadal mogą się odbywać!

Natomiast jeszcze w środę 17 marca wielu członków Prawa i Sprawiedliwości zapewniało w mediach, że prezentacja na pewno się odbędzie. Świadczy to o fakcie, że decyzję o przełożeniu sobotniej konferencji podjęto w ostatniej chwili. Strona rządowa ostatecznie uznała, że w tym momencie lepiej będzie całkowicie poświęcić się walce z pandemią

Piotr Müller zdradził, że rząd PiS zaplanował przełożenie prezentacji :nowy Ład" o kilka tygodni

Wielu komentatorów sceny politycznej w kraju nie zgadza się z argumentacją strony rządowej. Zarzucając politykom Prawa i Sprawiedliwości zasłanianie się koronawirusem, gdy tak naprawdę chodziło o zyskanie czasu, aby dokończyć negocjacje w sprawie "Nowego Ładu" z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry, a także Porozumieniem Jarosława Gowina, które maja zastrzeżenia co do pewnych aspektów planu. Teraz tajemnicę odnośnie terminu prezentacji zdradził rzecznik rządu PiS, Piotr Müller

Zobacz również: Pozwy zbiorowe zaleją Skarb Państwa. Przedsiębiorcy mają dość!

- Mam nadzieję, że Nowy Ład będzie zaprezentowany na przełomie kwietnia i maja - oznajmił rzecznik rządu podczas rozmowy na antenie TVP1.

"Nowy Ład" ma koncentrować się na 10 głównych zagadnieniach, a są to: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, a także Złota jesień życia.

Sonda
Czy Nowy Ład uzdrowi gospodarkę?
Sąd Rejonowy w Białymstoku. Pijany kierowca potrącił na przejściu dla pieszych 9-letniego chłopca i jego tatę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze