Mateusz Morawiecki ogłosi luzowanie obostrzeń na wakacje. Kiedy konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia?

i

Autor: KPRM Mateusz Morawiecki ogłosi luzowanie obostrzeń na wakacje. Kiedy konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia?

Nowy Polski Ład zostanie zaprezentowany juz wkrótce! Sprawdź kiedy

2021-04-22 14:21

Jak dowiaduje się portal wPolityce.pl prezentacja Nowego Polskiego Ładu ma zostać przedstawiona już 8 maja. Z kolei pod koniec czerwca odbędzie się kongres PiS.

Jak dowiaduje się portal wPolityce.pl, w najbliższych tygodniach obóz rządzący przystąpi do dużej ofensywy politycznej. Będzie się ona składała z trzech elementów. Pierwszym będzie zaprezentowanie założeń Nowego Polskiego Ładu - programu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, obejmującego właściwie wszystkie sfery życia publicznego. Nowy Polski Ład miał zostać zaprezentowany już w marcu, ale w związku z kolejną falą pandemii, jego premierę przełożono. Ideą NPŁ jest nadanie Polsce silnego impulsu rozwojowego po ciężkim okresie pandemii.

Po drugie, rząd szykuje dużą kampanię promującą Krajowy Plan Obudowy - czyli program wykorzystania pieniędzy, które Unia Europejska przeznacza na odbudowę gospodarek państw członkowskich po epidemii. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie właśnie Krajowy Plan Odbudowy (KPO).

Wyższa kwota wolna od podatku! Tajny plan PiS

Express Biedrzyckiej - Sebastian Kaleta: Podatnicy sfinansują Nowy Ład

Po trzecie, pod koniec czerwca ma się odbyć kongres Prawa i Sprawiedliwości. Pierwotnie kongres statutowo-wyborczy PiS miał się odbyć 7 listopada ub. roku, ale pod koniec października prezes partii Jarosław Kaczyński zarządził przesunięcie kongresu do czasu zmniejszenia zagrożenia koronawirusem.

Sonda
Czy jesteś ciekawy, jakie będą założenia Nowego Ładu?

Celem ofensywy ma być ponowne przejęcie inicjatywy politycznej przez Prawo i Sprawiedliwość. Jak informuje wPolityce.pl politycy obozu rządzącego liczą także, że po ustąpieniu najostrzejszej fazy pandemii i zaszczepieniu większości społeczeństwa nastąpi sondażowe odbicie. "Tym bardziej, że Polska może się pochwalić rewelacyjnymi wynikami gospodarczymi" - podaje portal.

Emerytury bez podatku. Decyzja zapadła!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze