Jan Emeryk Rościszewski nowym prezesem PKO BP

i

Autor: materiały prasowe Nowy prezes przedstawił strategię rozwoju PKO BP. Stawia na dalszą cyfryzację

Nowy prezes przedstawił strategię rozwoju PKO BP. Stawia na dalszą cyfryzację

2021-06-09 7:26

Nowy prezes PKO BP, Jan Emeryk Rościszewski, przedstawił strategię rozwoju banku na najbliższe lata. Rościszewski potwierdził, że będzie kontynuatorem planów poprzedniego włodarza banku, Zbigniewa Jagiełły i postara się dokończyć wszystkie plany rozwojowe przewidziane na najbliższe lata. Dodatkowo Jan Emeryk dodał, że chciałby skupić się również na dalszej cyfryzacji banku PKO BP.

Jan Emeryk Rościszewski wybrany nowym prezesem PKO BP

Jak poinformowano w komunikacie, we wtorek rada nadzorcza PKO Banku Polskiego warunkowo powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na prezesa zarządu banku. Warunkiem skutecznego powołania jest uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu, Rościszewski będzie kierował pracami zarządu PKO Banku Polskiego. "Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i wymagające wyzwanie. Podejmuję je z pokorą i ze świadomością ogromnej odpowiedzialności, jaka wiąże się ze sterowaniem organizacją o takiej skali" - podkreślił cytowany w komunikacie Rościszewski. Poinformował, że w najbliższej perspektywie skupi się na dokończeniu realizacji obecnej strategii banku i wypracowaniu kolejnej. Dodał, że właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji.

Czym dotąd zajmował się nowy prezes PKO BP?

Jan Emeryk Rościszewski od lipca 2016 r. kierował w PKO Banku Polskim Obszarem Rynku Detalicznego. Jak zauważono w komunikacie, to właśnie w tym segmencie działalności banku szczególnie widoczne są efekty transformacji cyfrowej, która "systematycznie zmienia Grupę PKO Banku Polskiego w zwinną organizację wyposażoną w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne". W efekcie tej transformacji obecnie prawie trzy czwarte klientów korzysta z usług banku za pośrednictwem kanałów zdalnych - podano.

Rościszewski pełnił też funkcje w radach nadzorczych spółek należących do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego: PKO Leasing, PKO Faktoring, PKO Bank Hipoteczny, PKO TFI, PKO Towarzystwo Ubezpieczeń oraz PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń.

Powołano również nowego wiceprezesa banku

Rada nadzorcza PKO BP powołała we wtorek także Marcina Eckerta na stanowisko wiceprezesa zarządu. Eckert jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Advanced Management Program w Harvard Business School. Ukończył też Leadership Academy for Poland. Od 28 marca 2019 roku do 7 czerwca 2021 był członkiem zarządu PZU. Od 1 maja 2019 roku był również członkiem zarządu PZU Życie. Z Grupą PZU był związany od 2017 roku.

Sonda
Czy jesteś klientem banku PKO BP?
Super Raport 08.06 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska, prof. Antoni Dudek - politolog, historyk), Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze