Daniel Obajtek

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Daniel Obajtek

Ceny paliw 2023

Obajtek zapewnia, że ceny paliw po 1 stycznia utrzymają się na obecnym poziomie

2022-12-28 21:44

Ceny paliw na stacjach Orlenu, po 1 stycznia, czyli po podniesieniu VAT, będą kształtować się na poziomie podobnym do obecnego - zapewnił w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Szef Orlenu na antenie TVP Info był pytany o kształtowanie się cen paliw na stacjach koncernu, po tym jak od 1 stycznia zostanie podniesiony VAT na paliwa do 23 proc. Czy takie obietnice będą dotrzymane?

Ceny paliw na stacjach Orlen 2023

"Powrót VAT-u zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej nie powinien mieć istotnego wpływu na paliwa na naszych stacjach. Zrobimy wszystko, żeby te (ceny - PAP) paliwa były na podobnym poziomie i słowa dotrzymamy" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak sam wyjaśnił, wiąże się to m.in. z tym, iż sytuacja się stabilizuje, złoty się wzmacnia, a cena ropy waha się między 80 a 90 dolarów za baryłkę. Szef Orlenu przypomniał, że płocki koncern połączył się z Lotosem. Zwiększono też udział na rynku hurtowym. "Uzyskaliśmy pewne synergie. Mamy stabilne dostawy ropy nie tylko do Polski, ale do całego regionu (...). Dziś możemy zakomunikować Polakom, że te ceny będą stabilne i zrobimy wszystko, że te ceny będą kształtować się na podobnym poziomie (co obecnie - PAP)" - dodał.

Szef Orlenu podkreślił ponadto, że ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Daniel Obajtek przestrzegł przed paniką przed końcem roku i zachęcał do korzystania ze stacji Orlenu normalnie, czyli wtedy, kiedy będzie taka potrzeba.

Sonda
Czy przerażają Cię obecne ceny paliw?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze