Rząd, seniorzy, emeryci

i

Autor: Shutterstock, Sebastian Wielechowski/Super Express Rząd, seniorzy, emeryci

Wybory 2023

Obniżenie wieku emerytalnego receptą na wyborczy sukces PiS? Co sądzą Polacy?

2023-06-21 9:34

Przed wyborami parlamentarnymi PiS zapowiedział wprowadzenie emerytur stażowych i utrzymanie emerytur pomostowych. Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że obniżenie wieku emerytalnego jest dobrą receptą na zwycięstwo w wyborach. Ta sądzi 54,9 proc. badanych Polaków.

Obniżenie wieku emerytalnego zapewni sukces PiS w wyborach?

"Większość osób badanych w sondażu IBRiS uważa (zdecydowanie lub raczej), że skrócenie wieku emerytalnego pomoże Prawu i Sprawiedliwości wygrać wybory. Są o tym przekonani w większości zarówno zwolennicy władzy (59 proc.), jak i opozycji (56 proc.). Wśród niezdecydowanych to tylko 25 proc. wskazań" – pisze”Rzeczpospolita”. Gazeta podała, że badanie CATI przeprowadzone 9 - 10 czerwca na 1100-osobowej grupie respondentów.

Emerytury stażowe i pomostowe

„Rzeczpospolita” przypomina, że Sejm uchwalił wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Rząd pracuje też nad innymi projektami w sprawie emerytur. W projekcie obywatelskim "Solidarności" przewiduje się prawo do emerytury stażowej pod warunkiem posiadania okresów składkowych i nieskładkowych w wymiarze co najmniej 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn. Niedługo pojawi się projekt ustawy "o zaprzestaniu wygaszania emerytur pomostowych". Pracownicy pracujący w szczególnie ciężkich warunkach będą przechodzić na wcześniejszą emeryturę.

Sonda
Czy po wygranych wyborach przez PiS Mateusz Morawiecki powinien pozostać premierem?
Tańczące Z Promocjami 19.06
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze