Obrączki dla księcia Harry'ego i Meghan Markle będą warte fortunę [ZDJĘCIA]

2018-04-04 12:31

Młodszy syn księcia Harry'ego 19 maja weźmie ślub z amerykańską aktorką, Meghan Markle. Młoda para nałoży sobie na palce obrączki warte tysiące funtów. Zobacz, dlaczego będą one takie wyjątkowe.

Nadworny jubiler książęcej pary zdradził, z czego będą wykonane obrączki dla księcia Harry'ego i Meghan Markle. Zgodnie z ponad 100-letnią tradycją do ich produkcji zostanie wykorzystane drogie, walijskie złoto. Zaczęła je nosić prababka księcia Harry'ego, Elizabeth Bowes Lyon, na której palcu w 1923 r. po raz pierwszy znalazła się obrączka z tego metalu. Obrączki z walijskiego złota nosiły również kolejne pokolenia z królewskiej rodziny: w 1947 roku – królowa Elżbieta, a później: książę Karol, księżna Diana, a także ich starszy syn – książę William oraz jego wybranka, Kate Middleton.

Polecamy: Brytyjska rodzina królewska warta miliardy. Ile wynosi wartość jej marki?

Eksperci szacują, że jedna obrączka dla książęcej pary będzie warta 6 tys. funtów (blisko 29 tys. zł wg średniego kursu walut z 4 kwietnia 2018 roku). Zamówienie miał przyjąć londyński salon jubilerski, Wartski. Złoża walijskiego złota w Wielkiej Brytanii występują często w pobliżu miedzi, stąd ich różowawa barwa. Jednak po pełnym procesie rafinacji uzyskuje się 24-karatowy metal w tradycyjnie żółtym kolorze. Obojętnie, jaki odcień będą miały książęce obrączki, jedno jest pewne: walijskie złoto to wyjątkowo kosztowny materiał.

- Walijskie złoto jest obecnie prawdopodobnie najrzadszym złotem na świecie. Jego wartość szacowana jest obecnie na około 30 razy więcej niż inne złoto na świecie. Od niemal wieku uważa się, że walijskie złoto to złoto królewskich i książęcych małżeństw. Ten szlachetny kruszec wydobywany był w kopalniach na terenie północno-zachodniej Walii. Brytyjska rodzina królewska po raz pierwszy użyła walijskiego złota w 1923 roku, a pochodziło ono z Clogau St David Mine niedaleko Bontddu – mówi Paweł Jaworski z firmy jubilerskiej Michelson Diamonds.

Zobacz: Tak żyją Kate i William. Kto za to płaci? [GALERIA]

– W 1981 roku królowej Elżbiecie podarowano 36 gram tego metalu wydobyty w Gwynfynydd Mine należącej do Clogau Gold of Wales, dla przyszłych nowożeńców rodziny królewskiej. Obie kopalnie zostały zamknięte w latach 90. ubiegłego wieku. Kolejne analizy potwierdziły jednak, że złoża najprawdopodobniej nie zostały jeszcze wyczerpane, dlatego planuje się ponowne ich eksploatowanie – dodaje Paweł Jaworski.

Meghan Markle nie zamierza oszczędzać na weselu. Zamówiona dla niej w domu mody Alexander McQueen suknia ślubna jest warta ok. 300 tys. funtów. Ponadto aktorka planuje pójść do ołtarza w diamentowej tiarze należącej do rodziny Spencerów i do zmarłej księżnej Diany.

 

Źródło: mat. pras.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze