Odzież patriotyczna dla psów! Żołnierze AK zniesmaczeni

2018-08-08 0:03
Ubrana dla psów
Autor: Materiały prasowe Ubrana dla psów

Od kilku lat widok ludzi w tzw. odzieży patriotycznej jest powszechny na polskich ulicach. Najwidoczniej motyw m.in. powstańczej kotwicy tak spowszechniał, że producenci postanowili rozszerzyć asortyment… o patriotyczne ubrania dla psów i damskie majtki.

Koszulki, bluzy, szaliki, czapki, kominiarki, a nawet pościel czy napoje energetyczne. W motywach „Polski walczącej” można chodzić do pracy, spać pod kołdrą „Śmierć wrogom ojczyzny”, a poić się „Żołnierzami wyklętymi”. Teraz „prawdziwi” patrioci dostali od pomysłowych producentów kolejny prezent – ich milusińscy też mogą paradować na spacerze w patriotycznych wzorach.

- Ty w naszej bluzie, Twój pies w ubranku - duet idealny. Stwórz ze swoim pupilem zgraną całość, kupując ten wyjątkowy produkt – reklamuje patriotyczne ubranie dla zwierząt firma „Urban Patrol”.

Choć może to zabrzmieć jak żart, nie jest nim – firma ma w swojej ofercie cały asortyment związany z patriotycznymi motywami. Poza ubrankami dla psów była też… bielizna damska, gdzie „Polska walcząca” znajdowała się z tyłu.

Poza tym oczywiście cała gama produktów dla fanów palenia marihuany. Zdaniem członków Związku Żołnierzy AK to się nie mieści w głowie.

- To jest historia niedopuszczalna. Niestety, nie po raz pierwszy ja, osobiście, jestem oburzony za nadużywanie tego symbolu – powiedział nam ppłk Tadeusz Filipkowski, rzecznik prasowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. - Z kolegami ze związku jesteśmy przeciwnikami używania „Polski walczącej”. Ten znak w zasadzie jest pod ochroną, ale właśnie, tylko w zasadzie, bo nie słyszałem o przypadkach ścigania z urzędu za nadużywanie go. - Rozkłada ręce podpułkownik.

Sklep „Urban patrol” na oburzenie zareagował szybko – po wpisaniu w wyszukiwanie „ubranka dla psów – polska walcząca” wciąż znajdziemy link do sklepu, ale po wejściu, towaru nie ma. Podobnie stało się z damskimi majtkami. Próbowaliśmy się dowiedzieć, co się stało z towarem, który był jeszcze niedawno na magazynie. Firma twierdzi, że "nie posiada patriotycznych ubranek dla piesków". Problem w tym, że pierwsza pozycja na google prowadzi do strony "Urban Patrol". To nie jest błąd - można usunąć materiał z sieci, ale ślad po nim na zawsze zostaje.

Ubranko dla Pieska - Polska Walcząca
Autor: Materiały Prasowe

Co więc zrobią z towarem, który zniknął, ale w magazynach pozostaje? Być może rozdadzą go za darmo, albo – gdy sprawa ucichnie – znowu pojawi się w sprzedaży. W końcu za rok 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Patriotyzm zaś to czysty biznes. Niestety.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze